Запоріжжя

0
84

Турбоатом спрацювався з ProZorro
На ПАТ «Турбоатом» представники Запорізької АЕС здійснили прийомку обладнання, виготовленого на заводі для реконструкції конденсатора турбіни блока №3. Згідно з договором, завершення виготовлення і відвантаження устаткування виконають у період з березня по травень цього року. Цю угоду було підписано за результатами відкритих торгів та за процедурою закупівлі в системі ProZorro відповідно до Закону «Про державні закупівлі». Як кажуть працівники підприємства, участь у тендері в цій системі стала їхнім першим досвідом змагання за контракт, учасниками яких були відомі компанії — німецька Balcke-Dьrr GmbH та чеські I & C Energo a.s. і Krбlovopolskб a.s.
Представники атомної електростанції перевірили зварювання і дефектоскопію, а також  геометрію і правильність зазорів повністю набитих трубками і готових до відвантаження 6 модулів конденсатора корпусу №1.
Як повідомив начальник виробничо-диспетчерського управління Турбоатома Дмитро Здор, під час інспекції контролювали геометричні розміри устаткування і всю необхідну документацію. Нині обладнання упаковують у цеху механообробного і зварювального виробництва, а відвантаження передбачене на нинішній місяць.
За його словами, триває робота з іншими двома корпусами конденсаторів №2 і №3. Найближчим часом планують прийняття замовником контрольного складання конденсатора з крайніми дошками для корпусу №3 з перевіркою геометричних розмірів і правильності зазорів.
У прес-службі підприємства розповіли, що за умовами договору для Запорізької електростанції Турбоатом виготовить і поставить конденсатор блочно-модульного виконання з трубною системою з неіржавної сталі, який замінить конденсатор з трубною системою з мідно-нікелевого сплаву, який експлуатують  на блоці №3 АЕС з 1986 року. Нове обладнання дасть змогу турбоагрегату працювати на номінальній потужності в умовах змін температури охолоджувальної води, підвищить потужність і продовжить термін експлуатації енергоблока.
Десятки мільйонів надано на ремонти будинків
У Запоріжжі торік на капітальні ремонти будинків ОСББ в міському бюджеті було закладено 50 мільйонів гривень.
Це дало змогу виконати ремонти в 50 будинках, де створено об’єднання співвласників. Один з них — на вулиці Чарівній, 147.
Як розповіла керуюча цього ОСББ Наталія Рябчук, об’єднання співвласників взяло будинок в управління у квітні 2016 року. З міського бюджету на проведення ремонтних робіт будинок отримав майже 2,5 мільйона гривень. На ці кошти відремонтували дах, використовуючи найсучасніші матеріали. Замінили інженерні комунікації: каналізацію, труби гарячого і холодного водопостачання.
— Ми самі пройшли процедуру торгів через систему ProZorro, — продовжує Наталія Рябчук. — Головною нашою вимогою була якість використаних матеріалів. За рахунок жителів замінили двері в під’їздах, навели лад на виходах на дах, встановили енергоощадні світильники тощо. Так будинок, якому 50 років, разом доводимо до ладу.
Жителі будинку планують ще замінити електродроти і встановити індивідуальний теплопункт. Нині готують необхідну для цього документацію.
За даними начальника відділу нормативно-методологічного забезпечення розвитку житлового господарства Запорізької міськради Яни Калініної, у 2017 році в бюджеті Запоріжжя на капітальні ремонти будинків ОСББ передбачено 90 мільйонів гривень. За них планують капітально відремонтувати 71 будинок.
— Відповідні заявки вже є, — зазначила Яна Калініна, — а якщо буде збільшено фінансування, зможемо провести ремонти ще в більшій кількості будинків.
У Запоріжжі діє окрема програма ремонту житлового фонду ОСББ. Жителі самі на загальних зборах визначають, які види основних ремонтних робіт обрати. Це може бути ремонт даху, ліфта, заміна інженерних комунікацій. Обсяги фінансування кожного будинку залежать від видів робіт, розмірів та стану споруди.
У Бердянську відкриється притулок для жінок
Проект створення спеціалізованої кризової установи (притулку з тимчасовим перебуванням) започаткувала Запорізька обласна громадська організація «Взаємодія». За міжнародні кошти в березні цього року планують відкрити філію Запорізького обласного центру соціально-психологічної допомоги у Бердянську. Цей проект розрахований на захист жінок з дітьми, внутрішньо переміщених осіб, постраждалих від домашнього та гендерно зумовленого насилля.
Реалізація цього проекту стала можливою завдяки підтримці Фонду народонаселення ООН і Німецького товариства з міжнародного співробітництва (GIZ). Разом з цими міжнародними організаціями у місті-курорті відремонтують та обладнають приміщення, яке відповідатиме всім санітарно-гігієнічним вимогам, його облаштують для інвалідів, гарантуватимуть безпеку всім у притулку.
Департамент соціального захисту населення Запорізької ОДА та Запорізького центру соціально-психологічної допомоги, за підтримки ФН ООН, випустили методичні рекомендації щодо надання соціально-психологічної допомоги постраждалим від ґендерного насилля.