Чернівеччина

0
97

Нове освітлення економить бюджетні кошти
Сокирянська об’єднана територіальна громада реалізувала мікропроект «Розвиток та промоція використання сонячної енергії у місті Сокиряни». Грант у 149 тисяч гривень, наданий Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ, передбачав і співфінансування з бюджету громади. За ці кошти розробили Комплексну програму енергоефективності, енергозбереження та раціонального використання енергетичних ресурсів міста Сокиряни на 2017—2021 роки, а також встановили 20 ефективних LED-ламп біля комунальних установ та адміністративних приміщень у населених пунктах громади.   Ощадне вуличне освітлення з’явилося в Сокирянах на території шкіл та дитячих садочків, біля Сокирянської міськради. А в селі Коболчин, що ввійшло в нову об’єднану громаду, економні ліхтарі вмикають біля навчально-виховних закладів та сільського Будинку культури.
«Світильники LED-технологій дають змогу вчетверо зменшити споживання електроенергії на вуличне освітлення, відповідно зекономити бюджетні кошти, — зазначає голова Сокирянської ОТГ Василь Равлик. — Реалізація заходів, передбачених комплексною програмою енергоефективності, дає змогу продумано  використовувати енергоресурси та бюджетні кошти, залучати позабюджетне фінансування. Врешті це наш початок активної міжнародної співпраці на користь громади».
Опалюються газом місцевого видобутку
Два села Вижницького району – Черешенька і Багна – опалюються місцевим газом. У районі працюють чотири газовидобувні компанії – дві державні та дві приватні. Зокрема, у Черешеньці добувають до п’яти тисяч кубометрів за добу. Тут підприємств немає, і для населення цього вистачає.
У Чернівцях відкрили готель для котів
Готель для котів відкрили у Чернівцях, він розрахований на перебування тварин на той час, коли їхні господарі їдуть на відпочинок. Наразі у готелі вже є кілька постояльців.
Про це повідомив директор Чернівецького притулку для тварин Василь Виноградов.
“Багато буковинців хочуть поїхати відпочити, а от домашнього улюбленця залишити ні з ким. Для таких випадків ми вирішили відкрити готель”, – каже Виноградов.
Готель облаштували в одному з кабінетів Чернівецького притулку для тварин. Вартість доби проживання у готелі – 40 гривень. У цю суму входить харчування та догляд за домашніми улюбленцями.
“Тільки домівку-підстилку господарі приносять з дому. Кожен кіт звик до свого місця і не варто його залишати без нього. Годувати підопічних намагаємося звичною для них їжею. Наприклад, якщо кіт звик до корму, годуємо кормом, якщо до каш і м`яса – варимо йому ці страви” – розповідає Валерія Бреник, диспетчер «Притулку для тварин».
Створювати готель для собак у «Притулку для тварин» наразі не планують. Це потребує більшої площі і спеціальних умов.
“Коти потребують менше місця, – пояснює Виноградов. – Я вважаю, що пропонуючи послуги готелю, ми повинні створити тваринкам умови, не гірші за домашні. Собакам наразі такі умови запропонувати не можемо. Але на перспективу обов`язково працюватимемо в цьому напрямку”.
У 2017 році працівники планують відкрити у готелі ігрову кімнату для котів.