Одещина

0
74

Вирощування мідій дає рентабельність у 900%
Північно-західна частина акваторії Чорного моря — майже 200 тисяч гектарів — є сприятливим середовищем для розведення мідій і устриць. І за певних інвестицій можна відродити цей високорентабельний бізнес.
Значно більші площі є в акваторії відкритого моря з глибинами від 3 до 10–30 м, що відповідають оптимальним потребам промислового господарства.
Наразі потенційний ринок мідій в Україні становить майже 145 тисяч тонн на рік, і задовольняється він переважно шляхом імпорту з інших країн. При цьому розвиток цього ринку гальмується виснаженням природних ресурсів українського морського шельфу й відсутністю промислової марикультури.
Проведені обчислення показують, що для створення сучасних устрично-мідійних полів площею в 200 га з новою наземною інфраструктурою інвестиційні кошти в затоках Чорного моря становитимуть майже 2,8 мільйона доларів.
Окупність сучасних підприємств можливе через 3 роки за рентабельності понад 900% (без урахування податків).
До речі, на базі колишнього Ягорлицького дослідно-промислового мідійно-устричного господарства (Кінбурнська коса, село Покровка Очаківського району Миколаївської області) запропоновано відпрацювати пілотний проект із виробництва морепродуктів із залученням до промислового мідійного поля акваторій Джарилгацької і Каркінітської заток Чорного моря у Скадовському районі Херсонської області.
Вічна пам’ять і слава Романові Гульченку!
 29 січня у зоні антитерористичної операції загинув житель Татарбунарського району Одеської області Гульченко Роман Олегович, 1986 року народження. Народився і проживав в місті Татарбунари.
12 травня 2008 року наказом №34 по Саратсько-Татарбунарському ОРВК направлений у розпорядження командира в/ч А 0403 рядовим стрільцем. В 79 бригаді отримав звання молодшого сержанта та був командиром десантно-штурмового взводу.
Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов висловлює співчуття рідним, друзям і близьким Романа.
Вічна пам’ять і слава!
Мітинг-реквієм
 29 січня виконуючий обов’язки першого заступника голови обласної державної адміністрації Марина Зінченко взяла участь у мітингу-реквієму до 99 річниці бою під Крутами “Згадаймо юність, що палала в Крутах”.
Мітинг-реквієм відбувся біля дома де жили та працювали українські патріоти Іван та Юрій Липи.
Присутніми було покладено квіти до пам’ятної дошки та вшанувано загиблих хвилиною мовчання.