Чернігівщина

0
95

Браконьєри масово винищують лосів
Масштаби незаконного полювання, які спостерігаються останнім часом на Чернігівщині, загрожують повним винищенням лосів у деяких районах і зниженням життєздатності їх регіональної популяції. Про це повідомляє прес-служба Державної екологічної інспекції Чернігівської області.
“Масштаби незаконного полювання вражають. В умовах регіону особливо вразливими до свавілля браконьєрів є великі тварини, зокрема, лосі. Безконтрольне екологічно необрунтоване їх добування призводить до повного винищення субпопуляцій виду, що обумовлює загрозу існуванню виду у деяких адміністративних районах області та створює небезпеку загального зниження життєздатності регіональної популяції”, – йдеться у повідомленні.
Екологи відмічають збільшення кількості браконьєрів, які полюють на великих тварин, зокрема, лосів. Лише в минулі вихідні їх в області було затримано 11, а лосів убито 4. За фактами незаконного добування тварин відкрито кримінальні провадження. Стосовно 8 мисливців (у тому числі, місцевого єгеря), затриманих без здобичі в одному з лісів Чернігівського району, де полювання заборонене, складено протоколи про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 85 КУпАП.
Знімуть драму-короткометражку про батька-лікаря, що втратив сина
У Прилуках Чернігівської області відбудуться зйомки короткометражного художнього фільму “Мелодія для батька” – одного з фільмів кінопроекту “Слава Україні – Героям слава”, започаткованого Союзом молодих кінематографістів України.
Інформацію про це кореспондентові Укрінформу надала прес-служба Чернігівської міської ради.
“В м. Прилуки будуть проходити зйомки художнього фільму “Мелодія для батька” про подвиг медика. В ньому розповідається про долю лікаря, що втратив на війні сина, а потім, коли ворог опинився на його операційному столі, мусив стати перед вибором: помститися за сина чи врятувати його вбивцю”, – йдеться у повідомленні.
До зйомок залучатиметься творча, креативна молодь Прилуччини. Молоді кінематографісти працюватимуть під керівництвом досвідчених митців України.
Національний культурно-патріотичний кінопроект “Слава Україні – Героям слава!”, ініційований Союзом молодих кінематографістів України, підтримано Національною кіностудією художніх фільмів ім. О. Довженка, Міністерством оборони, Міністерством культури, Міністерством освіти і науки України, літературним конкурсом “Коронація слова” та місцевими органами влади.
Проект включає сім короткометражних фільмів, об’єднаних тематикою героїзму та патріотизму сучасного українця. Разом ці стрічки складуть повнометражний кіноальманах. Його прем’єра в кінотеатрах України запланована на лютий 2017 року.
 У Десні потонув автомобіль: водій не зміг врятуватися
Рятувальники дістали машину з річки Десна. У ній – труп 42-річного чоловіка.
“Близько 14.30 рятувальники таки дістали машину, яка вночі пішла під воду в Десні в районі пляжу “Золотий берег”, – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що рятувальники почали пошуки з 8:00, Сеат Альтеа віднесло на 150 метрів від місця занурення, до її пошуків долучилися навіть військові з міношукачами.
Як повідомили джерела в правоохоронних органах, машина з номерами СВ3959АО належала 42-річному чернігівцю Павлу Рум’янцеву. За попередніми даними, він працював стоматологом.