Львівщина

0
100

Педагоги зі сходу і заходу обмінялися учнями
Кращі вчителі з різних районів і міст Луганщини протягом місяця працюватимуть у школах Львівщини і Тернопілля, переймаючи досвід тамтешніх колег. Під час шкільних канікул для луганчан буде організовано культурну програму з відвідування місцевих музеїв, історичних та пам’ятних місць. Вони ознайомляться зі специфікою роботи департаментів, управлінь та відділів освіти та науки, братимуть участь у засіданнях сесій міських та районних рад, де депутати розглядатимуть питання розвитку сучасної освіти.
«Їду з піднесеним настроєм, щоправда, трішечки хвилююся, що і як буде. Та сподіваюся, що все буде добре», — зізнається учитель української мови з Новопскова Катерина Сидлецька, а її колега зі Сватового Оксана Коцур каже: «Їду, аби для себе зробити висновок, якими є діти в різних регіонах. Хоча впевнена, що вони скрізь однакові. І вчитель, який приїде на моє місце і працюватиме з моїми дітлахами, також залишиться задоволеним».
Серед жителів Луганщини, які вирушили в подорож у межах всеукраїнського проекту «Змінюємо країну разом», здебільшого вчителі початкових класів, української мови та літератури, історії та викладачі англійської. В межах проекту вчителі стали першими представниками сходу, які вирушили в дорогу. Та у планах — обмін лікарями, журналістами, управлінцями. В Луганській ОДА вважають, що це можливість професійного зростання, а головне — подолання бар’єрів і стереотипів, розвіювання міфів і фейків, які провокує гібридна війна, а також налагодження дружніх стосунків між людьми, що допоможе об’єднати країну.
І вже у понеділок, 24 жовтня, на Луганщині вітали педагогів із Тернопільської та Львівської областей, які приїхали, щоб попрацювати в місцевих школах, поспілкуватися з людьми, побачити, як тут живуть.
Ініціативу щодо обміну підтримали голови ОДА, а також у Міністерстві освіти і науки.
Депутати-здирники
На Львівщині співробітники Служби безпеки України спільно з військовою прокуратурою викрили на хабарництві трьох депутатів Винниківської міської ради. Правоохоронці встановили, що посадовці, один з яких є   заступником голови постійної комісії з питань земельних відносин, охорони навколишнього середовища та архітектури, вимагали від підприємця десять  тисяч  доларів США та однокімнатну квартиру вартістю понад  триста п’ятдесят тисяч гривень.  В “обмін” депутати обіцяли бізнесмену сприяння у продовженні оренди земельної ділянки для зведення багатоквартирного будинку. Це питання було затверджено  для розгляду під час чергової сесії міської ради. Співробітники спецслужби затримали депутатів у місті під час отримання десяти тисяч доларів.
Затримали на хабарі посадовця Державної інспекції сільського господарства
Посадовця Державної інспекції сільського господарства у Львівській області викрила на хабарництві Служба безпеки України спільно з поліцією.
Хабарник з управління контролю якості насіння та садивного матеріалу вимагав від приватного підприємця 12 800 гривень за сертифікат якості насіння.
Правоохоронці затримали здирника під час одержання неправомірної вигоди.
Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.
Контрабандиста наркотиків засуджено до 10 років позбавлення волі
Сихівський районний суд Львова засудив контрабандиста наркотиків, який намагався ввезти на територію України майже дві тисячі пігулок наркотичного препарату «субутекс».
Співробітники СБУ затримали зловмисника у лютому 2014 року під час митного огляду на пункті пропуску «Шегині». Як встановили оперативники спецслужби, затриманий перебував у розшуку з 1992 року за вчинення тяжких злочинів – незаконне заволодіння транспортними засобами.
Суд визнав зловмисника винним у скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 142 (1960 рік), ч. 3 ст. 309, ч .3 ст. 305 Кримінального кодексу України і призначив йому покарання у вигляді 10 років позбавлення волі.
Вирок набув законної сили.