Харківщина

0
102

Сільська школа стає конкурентною
Початок нового навчального року в Харківській області став і своєрідним підсумком першого етапу реформування освіти, який, за словами т.в.о. голови Харківської облдержадміністрації Юлії Світличної, пройшов досить ефективно. Завдяки кардинальному перегляду підходів до управління в освітній сфері в області  створено п’ять опорних шкіл,  ще дві готуються до реформування.
«Там було значно поліпшено матеріальну базу. Це сучасні школи, в яких є цифрове обладнання для кабінетів фізики, хімії, біології, географії, лінгвістичні кабінети для вивчення іноземних мов, спортивні майданчики, електронний тир для вивчення предмета «Захист Вітчизни», — розповів директор департаменту науки і освіти облдержадміністрації Анатолій Бабічев.
Найкращими з них у профільному департаменті називають  валківський ліцей ім. О.С. Масельського та зміївську школу №1. За словами Юлії Світличної,  валківський ліцей одним із перших у регіоні виборов право стати опорним закладом і отримати нове сучасне оснащення за рахунок держбюджету. Для ліцею  закупили обладнання, якого  більше немає  в області, деякі мультимедійні дошки унікальні для всієї України.
«Реформування почалося в цьому році, і ми дуже ефективно пройшли перший етап. Далі  працюватимемо в тому самому напрямі, щоб витрачати бюджетні кошти не на утримання будівель шкіл, а на освіту дітей. За підсумками минулого року Харківська область — лідер у галузі освіти серед регіонів України. Я впевнена, що завдяки реформуванню галузі та зміцненню матеріальної бази установ утримуватимемо цю високу планку», — наголосила керівник області й підкреслила, що для Харківщини освіта — стратегічна галузь.
Вона також зазначила, що створення системи конкурентоспроможної сільської освіти не можливе без безперебійного підвезення учнів до шкіл.
«Торік уперше за багато років ми закупили 15 шкільних автобусів. Цього року плануємо  ще майже 40», — зауважила Юлія Світлична.
Як розповіла директор валківського ліцею Віра Грєхова, в опорний заклад, крім самого ліцею, увійшли три філії: гонтів’ярська, міньківська і черемушнянська школи. Учні цих освітніх закладів зможуть використовувати в навчанні матеріально-технічну базу ліцею: їх  привозитимуть сюди на факультативні, лабораторні заняття і позакласні заходи.
«Створення на базі ліцею опорного закладу дало змогу значно поліпшити матеріальну базу. Проведено масштабні ремонтні роботи, придбано меблі, новий шкільний автобус, закуплено мультимедійне обладнання: два лінгафонні кабінети, кабінети фізики, хімії, інформатики, географії, історії. Усе обладнання має ліцензоване програмне забезпечення, — похвалилася директор. —  У нас висококваліфікований педагогічний колектив, який примножуватиме успіхи».
В області немає жодної школи, яка зустріла б 1 вересня без капітального чи поточного ремонту. Покрівлі, нові вікна, харчоблоки, спортивні майданчики — усе, що запланували, зроблено.
У зону особливої уваги цього року на Харківщині було внесено також енергомодернізацію навчальних закладів, у комплекс якої  обов’язковими елементами увійшли утеплення та встановлення нових систем опалення. Юлія Світлична підкреслила, що за рівнем впровадження енергоефективних заходів галузь освіти — лідер в регіоні. Цього року, за словами керівника області, на оснащення шкіл передбачено майже у 6 разів більше коштів, ніж торік.
А серед стратегічних завдань галузі, за реалізацію яких взявся Харківський університетський консорціум, — створення тісних зв’язків між загальною і вищою освітою. У межах  проекту учнів шкіл залучатимуть до роботи науково-виробничих кластерів та інших форм співпраці.
Смертельний алкоголь з Харківщини має російське коріння
Неякісний алкоголь, що забрав десятки життів минулого тижня, має російське коріння.
Як заявив перший заступник голови Державної фіскальної служби України Сергій Білан, канал надходження у Харківську область метилового спирту, який став основним інгредієнтом смертельного «коктейлю», від якого вже померло 38 людей, встановлено.
“Він поставлявся з одного з підприємств Луганської області, яке знаходиться у Сєвєродонецьку. Це підприємство, що офіційно займається, зокрема, і продажем метанолу, ввозило зазначену продукцію з Російської Федерації», – написав Білан у Фейсбук.
Він зауважив, що метанол є сильною отрутою, і купити його у вільному продажу неможливо.
 “У цьому випадку посадова особа сєвєродонецького підприємства за готівку незаконно реалізовувала метанол знайомому посереднику, який перепродав його безпосередньому організатору виготовлення сурогату, отримуючи гроші на картку”, – додав Білан.
Всього у незаконний спосіб посереднику цієї оборудки було продано більш як 5 тонн метанолу, який потім доставили організаторові виготовлення сурогатного алкоголю.
«Посередник дав покази і в усьому зізнався. За місцем його проживання вже проведено обшук. А саме у цю мить триває обшук й на зазначеному підприємстві», – повідомив Білан. Також він нагадав, що організатор виробництва та двоє його пособників учора були арештовані судом на 60 діб без права внесення застави.
Ще один пособник знаходиться під домашнім арештом.
Харківщина просить нардепів допомогти бійцям із житлом
На Харківщині планують реалізувати проект із будівництва житла для учасників антитерористичної операції. Домовленостей про будівництво власних домівок на власній землі було досягнуто під час чергової процедури видачі харківським воїнам, що брали участь в антитерористичній операції, правовстановлюючих документів на землю. Накази про передачу у власність земельних ділянок отримали понад 120 учасників АТО. Ветерани стали власниками ділянок площею по 12 соток у селищі Васищеве Харківського та селі Мартове Печенізького районів. Частина воїнів отримали по два гектари землі для ведення особистого сільського господарства в селі Бугаївка Ізюмського району.
Керівник обласного сектору Державної служби у справах ветеранів і учасників АТО Юрій Корсунов звернувся до народного депутата Ірини Луценко, яка брала участь у заході, з проханням посприяти в розробці механізму державної підтримки програм будівництва індивідуального житла для воїнів АТО. «Харківщина — та область, де є кращі результати в Україні з питань забезпечення соціальних гарантій ветеранам АТО. У нас найбільше видано наказів і найбільше отримано земельних ділянок. Але не у всіх ветеранів є кошти, щоб побудувати житло на цій землі. Не хотілося б, щоб хлопці продали свої ділянки за безцінь», — зазначив Юрій Корсунов.
За його словами, облдержадміністрація спільно з громадськими організаціями, що об’єднують воїнів АТО, вже розробили кілька обласних програм, однак для вирішення питання потрібна допомога держави. Ірина Луценко запевнила, що готова підтримати таку ініціативу. «Цікаво було б на базі Харківської області зробити пілотний проект: розробити типові проекти забудови, опрацювати, які необхідні будівельні матеріали, тощо. Тобто зробити цей проект універсальним, щоб поширити його на всю Україну, — сказала народний депутат. — Маючи такі універсальні моделі, ми можемо закласти частину фінансування через Державний фонд регіонального розвитку. Це буде розумно, централізовано та контрольовано. Тому ми домовилися з Харківською обласною держадміністрацією: з них — модель, а з народних депутатів — зміни в законодавстві та робота з виконавчою владою на рівні Кабміну», — підсумувала Ірина Луценко. Керівник області Юлія Світлична також запевнила, що ХОДА готова активно долучитися до вирішення питання, яке порушили учасники АТО.
СБУ припинила контрабанду на понад один мільйон гривень
Контрабанду з Росії медичних препаратів та запчастин до авто загальною вартістю понад один мільйон гривень припинила на Харківщині міжвідомча група у складі співробітників Служби безпеки України, прикордонників та митників.
Вирішується питання щодо притягнення контрабандистів до передбаченої законом відповідальності.
СБУ затримала бойовика “ЛНР”
На Харківщині Служба безпеки України спільно з поліцією затримала чоловіка, який брав участь у незаконних збройних формуваннях так званої “ЛНР”.
43-річний мешканець Харківської області під час перебування на заробітках у Москві був завербований до незаконних збройних формувань терористичної організації “ЛНР”. Упродовж січня-квітня 2015 року він брав участь у бойових діях на боці проросійських терористів проти Збройних Сил України, перебуваючи на посаді оператора пускової установки протитанкових керованих ракетних снарядів.
Оперативники спецслужби затримали бойовика на території Куп’янського району, де він переховувався від правоохоронців.
Під час обшуку за місцем тимчасового мешкання зловмисника співробітники СБ України вилучили бойову гранату Ф-1, набої до автомата Калашникова, а також флешку з фотознімками його військового квитка, виданого так званим “міністерством оборони ЛНР”, та численні фото- і відеодокази його перебування серед терористів.
Слідство триває.
СБУ затримала пропагандиста «русского міра»
Чоловіка, який розміщував в Інтернеті заклики до відділення окремих регіонів від України та створення на їх території псевдодержавного утворення «новоросія», затримала у Харкові Служба безпеки України за процесуальним керівництвом прокуратури.
Під час обшуку правоохоронці також вилучили у зловмисника автомат Калашникова із набоями.
Пропагандиста «русского міра» затримано відповідно до статті 208 Кримінального процесуального кодексу України.
Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України) та ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю та боєприпасами) Кримінального кодексу України.
Слідство триває.