Харківщина

0
65

Субсидії з «Прозорого офіса»
У Харкові з настанням осені та зростанням тарифів на «комуналку» кількість одержувачів субсидій збільшується.
На кінець опалювального періоду цього року зафіксовано 163 300 сімей — це майже третина харківських родин, які скористалися державною підтримкою на оплату «комуналки».
Як передбачають фахівці департаменту праці та соцполітики Харківської міськради, зростання числа одержувачів субсидій буде відчутним. У департаменті відзначили, що міська рада шукає можливості щодо поліпшення роботи в управліннях праці та соцзахисту населення. Так, у Харкові реалізується пілотний проект зі створення центрів надання соціальних послуг у форматі «Прозорий офіс». Це, впевнені в міськраді, сприятиме наданню послуг у сфері соцзахисту населення на якіснішому рівні, люди позбавляться виснажливого стояння в чергах та отримуватимуть допомогу в установлені законодавством терміни. Оптимізувати роботу допоможе й новий програмний продукт для поліпшення роботи при призначенні субсидій та соцдопомог, який ще розробляють.
Два таких «Прозорих офіси» відкриються наступного року в Шевченківському і Київському районах Харкова, а пізніше — в Московському районі. Облаштовуючи їх, упорядники подбали не лише про впровадження нових технологій, які прискорять роботу, а й про зручності приміщень. В «Прозорих офісах» зокрема працюватимуть фронт- і бек-офіси, адміністратори, які прийматимуть громадян, будуть комфортні зали очікування, ліфти для людей з обмеженими можливостями.
Смерть у чарці
Від алкогольного отруєння у Харківській області померли вже 23 людини. Загалом зареєстровано 53 випадки отруєнь алкогольними напоями. Про це повідомляє прес-служба Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
Найбільша кількість отруєних у Вовчанському районі – з 23 отруєних 12 осіб померло.
“Ізюмський: отруїлося 19 осіб, із них 5 померло; Харківський: отруїлося 4, із них 2 померло; Барвінківський – 1 особа отруїлася; Харків: 2 особи отруїлося; Борівський: отруїлася 1 особа – померла; Великобурлуцький: отруїлося 3 особи, всі померли”, – йдеться у повідомленні.
За інформацією прес-служби Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області, яка веде розслідування за фактом події, потерпілі пили горілку «Пшенична» виробництва ТОВ «Олександрія-БЛіГ» із Кіровоградської області. Фото небезпечного товару, розповсюджене податківцями, можна знайти в Інтернеті.
Як повідомили правоохоронці, всі випадки отруєння алкоголем пов’язані між собою. Більшість магазинів у Вовчанському районі, де місцеві мешканці купували смертельну отруту, належить одній власниці — 51-річній жінці. Там померло вісім чоловік.
— Це місцева підприємниця, — розповіла прес-секретар прокурора Харківської області Віта Дубовик. — У неї є магазини у чотирьох селах району, в тому числі в Охримівці та Варварівці, де отруїлися люди.
За даними прокуратури Харківської області, у деяких місцях споживачі спиртного приходили в магазини зі своєю тарою, і їм наливали алкоголь просто з каністри. У магазинах провели обшуки, вилучили ємності з фальсифікатом. Причиною отруєння, кажуть, міг бути метил.
Хазяйку магазинів у Вовчанському районі заарештували. Суд виніс рішення: взяти її під варту із можливістю внесення застави в сумі 275 тис. грн. Вирішується питання про запобіжний захід для власника магазину в Ізюмському районі. Винним загрожує до 10 років в’язниці.
Хочеться сподіватися, що винуватців масового вбивства людей (не лише тих, хто торгував отрутою, а й хто виготовив її) буде суворо покарано. Однак чи розв’яже це проблему? «Наливайки», в яких торгують невідомо чим, працюють цілодобово мало не в кожному селі. Чи можлива була б подібна торгівля оковитою без солідного «даху» над головою, який зазвичай надають правоохоронці, представники фіскальних служб? Принаймні дільничні інспектори поліції повинні знати, хто на їхній території торгує самогоном, хто наливає «ліву» горілку в магазинах, не маючи для цього належних дозволів.
До світового рейтингу потрапив і Харківський національний університет ім. Каразіна
Чотири українських університети увійшли у світовий рейтинг вищих навчальних закладів, що його складає британське видання Times Higher Education. Про це повідомляється на сайті видання.
До рейтингу потрапили: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка; Національний університет «Львівська політехніка»; Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут»; Харківський національний університет ім. Каразіна.
Українські виші опинилися у восьмій сотні університетів світу. На перших сходинках рейтингу —Оксфордський університет, Каліфорнійський технологічний інститут, Стенфордський університет, Кембріджський університет та Масачусетський технологічний інститут.
Серед критеріїв, за якими були ранжовані виші, враховувалися, зокрема, такі показники: рівень наукових досліджень, цитованість наукових праць, внесок в інновації, мобільність студентів та викладачів, кількість міжнародних стипендіальних програм.