Тернопільщина

0
80

Лікуватимуть по-сучасному
Місцева влада твердить, що 2016-й має стати роком медичної еволюції. Вийти на новий рівень у забезпеченні сучасних умов лікування краян мали б завдяки здачі в експлуатацію кількох важливих  медичних об’єктів.
Перший такий крок зробили в березні, відкривши після реконструкції обласний перинатальний центр «Мати та дитина», розрахований на майже три тисячі пологів на рік. До осені мають здати в експлуатацію інфекційне відділення лікарні швидкої допомоги. Цьому підрозділу вже понад півстоліття, але ремонтували його ще двадцять років тому. Хоч заклад належить до комунальної власності, проте область фінансово допомагає в його оновленні. Це єдине місце, де надають медичні послуги з лікування інфекційних захворювань. Працює тут і відповідна кафедра Тернопільського  державного медуніверситету імені Івана Горбачевського. Реконструюють відділення за європейськими вимогами. Зокрема передбачили бокс з окремим входом для хворих на рідкісний грип та атипову пневмонію. В медпідрозділі облаштують окремі палати-бокси для лікування дорослих і дітей.
Не оминули увагою і створення обласного кардіологічного центру на базі Тернопільської університетської лікарні, де надаватимуть спеціалізовану допомогу високого рівня пацієнтам із серцево-судинними недугами. Задля цього надали понад 20 мільйонів гривень. На придбання сучасного медобладнання спрямують ще 14,5 мільйона гривень. Стажуватимуться медики в одній із польських клінік серцевої хірургії. Голова облдержадміністрації Степан Барна сподівається, що цьогоріч у краї пересаджуватимуть серцевий клапан, оперуватимуть на відкритому серці, встановлюватимуть стенти. В університетській лікарні триває реконструкція радіологічного корпусу з надбудовою для розміщення лабораторного комплексу й централізованої стерилізації.
Видали подарункову книжку віршів Кіплінга, щоб зібрати кошти для родини загиблого солдата
«Балади з казарми» — так називається подарункове видання віршів англійського поета і прозаїка Редьярда Кіплінга. Видання супроводжується диском із співаною поезією Р. Кіплінга у виконанні українських музикантів Сергія Василюка, Кирила Булкіна та Атанайі. «УС» уже повідомляло, що 2014 року в Тернополі розпочали благодійний проект, щоб зібрати кошти для сімей загиблих у зоні АТО воїнів. Започаткований наприкінці ХІХ століття англійським письменником Редьярдом Кіплінгом проект «Книжка одного вірша», набув нового життя у ХХІ столітті в Україні.
Багато ілюстрований один вірш в одній книжці — така концепція благодійного задуму видатного англійця знайшла успішне продовження в Тернополі. За два роки у видавництві «Навчальна книга — Богдан» у межах цього проекту видали п’ять книжок — «Хлопчина незухвалий», «Діти», «Синові» (у перекладі Василя Стуса), «Солдат», «Жонатий». Окремі з них були вже перевидані. Відтепер усі ці книжки зібрані в подарунковому виданні, яке містить також і диск зі співаними версіями віршів. 25 грн за кожен проданий комплект буде передано сім’ї загиблого українського солдата.
Кошти, зібрані за цим благодійним проектом, організатори надсилають сім’ї загиблого українського військовослужбовця Ігоря Володимировича Бориса. Життя 31-річного солдата обірвалося на сході України. У липні минуло два роки після його загибелі. «Ігор був майстром спорту України, займався паверліфтингом. Його мобілізували у війська у травні, служив у Львівській 24-й механізованій бригаді. Загинув у Зеленопіллі Луганської області від обстрілів «Градів». Ігоря нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня», — розповідає вдова Ігоря Бориса Тетяна Петліна. — Допомога, яку надсилають нам організатори проекту, є для нас дуже важливою. Кошти, які перераховують мені, спрямовані на лікування дитини. Їй скоро буде три рочки. Коли батька не стало, дитині було десять місяців. Для нас важливою є не лише фінансова підтримка, а й ця увага, турбота, яку надають нам організатори проекту «Книжка одного вірша»
Фермер вирощує лікарські рослини
Фермер Ярослав Твардовський із Зарубинець Збаразького району спеціалізується на «Промисловому» вирощування… лікарських рослин. Зібрані та висушені трави у нього забирає фірма з Житомирщини, яка реалізує українську сировину у Європі.
Зокрема, 60 гектарів фермер засіяв рослиною фацелія. Каже, це ідеальне зелене добриво, чудова кормова і медоносна культура. Своїми блакитними квітками вона приваблює бджіл, забезпечуючи 250-300кг меду з гектара, а в особливо сприятливих умовах – до 1 тонни! Тож не дивно, що поряд із квітучими ланами пасічники виставляють вулики.