Харківщина

0
87

День полуниць в окопах
У розпалі сезон полуниць. Тож волонтерська група, до якої увійшли жителі Харкова, Балаклійського та Ізюмського районів, вирішила влаштувати у донецькій Авдіївці та на її околицях — там, де тримають лінію оборони наші воїни, — свято полуниць.
Звісно, не лише з полуницями поїхали слобожанці на передову. Фермер із Балаклії Наталія Воробей навантажила кілька мішків яблук. А господині з Савинців Балаклійського району на чолі з Валентиною Мазурчак цілу добу перед поїздкою ліпили та варили вареники, кришили ковбасу, огірки, яйця для холоднику, варили плов, патрали й смажили птицю, пекли пиріжки, млинці, налисники й великі, метр у діаметрі, піци… Тож мікроавтобус Миколи Коновалова під самий дах заповнився коробками зі смачними наїдками. Завантажили ще й міношукачі, які виготовляє для фронту будівничий храму в Савинцях Станіслав Воронін, а також ліки, придбані колишніми українськими, а нині американськими і німецькими громадянами.
Спершу «полуничний» десант заїхав до бійців підрозділу Нацгвардії, у якому служить мешканець Савинців Віталій Кур’єров. Опісля взяли курс на Авдіївку. Хлопці з 16-го батальйону швидко розібрали гостинці. Вдалося переправити провізію навіть на шахту «Бутівка», якій перед цим сильно дісталося.
Чим ближче до лінії розмежування, тим гучніші мінометні обстріли. Це — вдень, а коли смеркне, то обрій горить і не змовкає канонада. У сепаратистів, кажуть хлопці, на передньому краї — місцеве військо, а позаду в дві лінії добре оснащена, захищена інженерними спорудами російська армія.
…Дорогою назад Валентина Мазурчак розповіла, як починалося її волонтерство. Важкого 2014-го її односельці Анатолій Гарагатий та Володимир Бабенко взялися возити на передову «буржуйки». Тоді Валентина подумала, що бійцям на лінії фронту не лише холодно, а й голодно, тож напекла для них пиріжків, відчавила домашній сир. Наступного разу до неї приєдналося кілька сусідок… Тепер перед кожною поїздкою у гарячі точки близько тридцяти жінок — і молоді дівчата, і бабусі — варять, печуть, ліплять. А ще шиють подушки, плетуть маскувальні сітки.
Згадала пані Валентина і керівника району Степана Масельського, який допомагає і фінансово, і продуктами. Дякує «Мегабанку», яке дає м’ясо, Савинському цукрозаводу, котрий підтримує коштами, місцевому елеватору на чолі з Іриною Пазій за 40 літрів молока щотижня, з якого жінки роблять сир. Серед небайдужих і вихідці з Кореї, які дають вирощені ними капусту, перець, баклажани, огірки та інші овочі.
Щоправда, каже Валентина, люди різні. Є й такі, що кажуть: бійці гроші заробляють, то чого, мовляв, маємо їх годувати?
— Колись сперечалась із такими, — каже жінка,— а тепер зрозуміла, що не варто. Хіба щось доведеш людям, які дбають тільки про себе і не бачать далі власного носа? Скільки вистачить сил, допомагатимемо хлопцям, адже завдяки їм на наші голови не падають снаряди. Деякі волонтери згорнули свою діяльність, а ми про це й не думаємо. Бо хто, як не ми?..
У Харкові горіла текстильна фабрика
У Харкові горів ткацький цех, де зайнялися нитки та устаткування. Про це повідомляє ГУ ДСНС України у Харківській області.
“25 червня о 17:14 надійшло повідомлення про пожежу, що сталася у виробничому приміщенні текстильного підприємства, що розташоване за адресою: м. Харків, вул. Велика Панасівська (Котлова), 29. Про загоряння, яке виникло на четвертому поверсі чотирьохповерхової будівлі, повідомили робітники, котрі проводили ремонтні роботи електромережі”, – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що ремонтники спочатку намагалися загасити вогонь самі.
На момент прибуття рятувальників вогнем був охоплений ткацький цех на площі 80 кв.м.
“Горіло устаткування, а також текстильні бавовняні волокна та нитки у бобінах. В результаті горіння утворилась велика кількість диму, тому проводити гасіння пожежі без апаратів захисту органів дихання було неможливо. В процесі ліквідації вогню були задіяні 6 ланок газодимозахисної служби, подано 3 пожежні стволи”, – зазначають в ДСНС.
За попередніми даними причиною виникнення пожежі могло стати коротке замкнення електромережі.
А 24 червня через пожежу на електропідстанції у ряді районів Харкова не ходили трамваї і тролейбуси, зупинилися ескалатори в метро.