Тернопільщина

0
120

Трагедія в Затоці: під час шторму загинули учні з Тернополя
У селищі Затока під Одесою у вівторок сталася жахлива трагедія – під час шторму у морі потонуло четверо людей, повідомляє Держслужба з надзвичайних ситуацій.
“14 червня о 15:20 в Затоці в акваторії Чорного моря під час перебування у воді при штормі (орієнтовна висота хвиль – понад 1,5 м) почали тонути троє дітей. На їх порятунок кинулося троє дорослих. Одну дитину вдалося врятувати. Під час порятунку інших дітей дорослі почали тонути”, – сказано в повідомленні.
“Серед загиблих були троє тернополян – учениця 8-го класу, учень 9-го класу школи №24, а також заступник директора з виховної роботи цього навчального закладу”, – повідомляє мер Тернополя Сергій Надал. За його словами, учні школи приїхали із художнім керівником до Одеси, щоб взяти участь у музичному фестивалі. Учитель пожертвував власним життям, щоб врятувати життя дитини, відзначив мер міста.
Трагедія сталася на очах майже всіх учасників танцювальних та музичних гуртів з Тернополя, які приїхали до Одеси на конкурс, тож свідки також потребують психологічної допомоги.
“Висловлюю щирі співчуття родинам, близьким та друзям загиблих. Я особисто знав загиблих, батьки однієї дівчинки є моїми особистими друзями. Це трагедія для всього Тернополя. Тернопіль сьогодні у жалобі.”, – написав Сергій Надал у Фейсбуку.
Міська рада Тернополя робить все можливе, щоб перевезти загиблих на батьківщину.
«Села-побратими»
Про результати поїздки до прифронтових сіл Приазов’я, яка відбулася в межах Всеукраїнської акції «Села-побратими», йшлося на прес-конференції в Тернополі. Ініціатор акції — національний рух «Дія», який закликав громади Західної України всіляко сприяти жителям малих населених пунктів, які потерпають від воєнних дій на сході України. На Тернопільщині побратимами для донецьких Гранітного та Великої Ігнатівки уже стали Великі Гаї Тернопільського району і тринадцять інших сіл об’єднаної територіальної громади.
З жителями Мирного побраталися Копичинці Гусятинського району. Волонтер, голова місцевої громадської організації «Твоє місто» Ірина Іванків зазначає: головне, чого прагнуть люди на Донбасі, це — миру. «Що ми побачили в очах тих людей? Великий біль, бо майже в кожного з них була особиста трагедія, пов’язана з цією війною. Багато в сім’ях загиблих, і серед друзів, родичів. У їхніх очах — прагнення до миру. Ми тут не відчуваємо цього». Копичинецький міський голова Павло Лосик розповів, що влітку дітей із Донбасу оздоровлюватимуть у санаторії, а потім ознайомлять з історико-культурною спадщиною області. Крім громад Тернопільщини, вже зголосилися сприяти прифронтовим селам і жителі Рівненщини та Львівщини. Керівник всеукраїнського проекту «Села-побратими», ідеологічний референт національного руху «Дія» Іван Сута розповів, що відпочинок для дітей організовують на Шацьких озерах. «Коли ще їздили першого разу, то представники з Гранітного казали: «Беріть наших дітей. Діти — це рупор української незалежності», — зауважив Іван Сута. Координатор національного руху «Дія» в Тернопільській області Дмитро Гайдуцький закликав усіх по можливості допомагати жителям Донбасу, запевнивши: звітність буде прозорою і висвітлюватиметься у ЗМІ.