Волинь

0
119

Місто Володимир-Волинський може стати просто Володимиром
Місто Володимир-Волинський може позбутися уточнюючої географічної приставки, а стати, як і це було первісно, просто Володимиром.
 Така пропозиція  набрала на сайті електронних пропозицій необхідну  кількість голосів.  У тексті петиції, зокрема, йдеться: “Володимир отримав приставку “Волинський” у 1795 році як прив’язку до певної географічної місцевості після того, як територія тодішньої Волині увійшла до складу Російської імперії”. Зауважимо: тодішня влада віддала перевагу в збереженні  історичної назви Володимиру  на річці Клязьмі, що за 175 кілометрів від Москви.
Тепер петицію розгляне комісія міської ради  з питань законності і правопорядку, депутатської діяльності, регламенту, зв’язків з громадськими організаціями та об’єднаннями громадян. Вона й визначить подальшу долю петиції та назви міста. До речі, назву Володимир воно носило із 3 червня 1922 року по вересень  1939-го, коли  територія Волині належала Польщі. Володимир-Волинський — одне з найстаріших міст України: перша згадка про нього належить до 988 року, і названо воно на честь київського князя Володимира Святославовича.
В Луцьку подорожчавє проїзд в тролейбусах
З 15 лютого в Луцьку подорожчав проїзд в тролейбусах. З цього дня пасажири платитимуть не 1,75 гривні, а дві.Цими днями з колективом  Луцького підприємства електротранспорту зустрівся міський голова Микола  Романюк. Він розповів про розв’язання проблем ЛПЕ та плани на майбутнє. Зокрема з 1 березня підвищується погодинна тарифна ставка водіїв з 12,90 гривні до 18,83. Відповідно зростатиме заробітна плата й в інших категорій працівників.  До початку весни заплановано ліквідувати  борги із заробітної плати.
Влітку планується автобусні маршрути №17 і №17а замінити на тролейбусні. Міський голова зазначив також, що на перевезення пільгових категорій пасажирів у міському бюджеті на 2016 рік передбачено 22 мільйони гривень, з них у січні транспортникам уже виділено 2,2 млн. Продовжать і закупівлю вживаних польських тролейбусів, щоб збільшувати кількість рухомого складу. Ведеться робота з Європейським банком реконструкції і розвитку про отримання кредиту на придбання 25 нових тролейбусів і оновлення контактної мережі.
На Волині активно будують храми
Впродовж минулого року у Волинській єпархії УПЦ Київського патріархату освячено дванадцять нових храмів. Таку приємну для парафіян інформацію повідомив митрополит Волинський і Луцький Михаїл на завершення Божественної Літургії в кафедральному соборі Святої Трійці, що у Луцьку, розповідаючи про звіт єпархії, нещодавно наданий на розгляд Священного Синоду.
– Висока динаміка зростання Церкви у нашому краї є постійною протягом останніх років.  Храми постають не завдяки якомусь “генеральному” меценатові чи коштам держави, а зусиллями, пожертвами багатьох простих людей. Це свідчить про велику віру волинян, — зазначив митрополит.
Зауважимо: станом на 1 січня 2016 року у Волинській єпархії УПЦ Київського патріархату є 330 парафій, об’єднаних у 22 деканати, шість монастирів. Службу Божу проводять 320 священнослужителів. При єпархії діє Волинська православна богословська академія.