Київщина

0
109

Пляж під вогнем
У Козині, що біля Обухова, стріляли по дітях. Сталося це поблизу одного із садових товариств. Діти купалися в ставку. Перепливши водойму, дісталися протилежного берега, аби пірнати з пірсу. У цей час по них розпочалася прицільна стрілянина з огородженого домоволодіння. Зловмисник із невстановленого пристрою вцілив в одного з хлопчиків – він одержав легке тілесне ушкодження. За даним фактом міліція відкрила кримінальне провадження.
Працівники міліції з’ясовують усі обставини події – хто стріляв і з якого виду зброї, кому належить будинок, з якого стріляли, і законність  огорожі поблизу ставка. Проводяться  необхідні заходи щодо вилучення відеозапису з камери спостереження, повідомляє прес-служба ГУМВС України в Київській області.
Тим часом, радник глави МВС Антон Геращенко розповів, що по дітях відкрили вогонь із котеджу колишнього заступника директора «Укрспецекспорту» Георгія Мазурова.
Юний піаніст підкорює музичний олімп
Юний мешканець Яготина  Денис Романій, другокласник міської школи мистецтв, став лауреатом премії на всеукраїнському конкурсі «Класичний меридіан» у номінації «фортепіано», молодша група.
У біографії восьмирічного Дениса вже є кілька тріумфальних виступів на сценічних майданчиках області та республіки.
Вулиці без грабіжників
Працівники карного розшуку  Бориспільського міськвідділу міліції затримали грабіжника, який разом із поплічником зривав золоті ланцюжки з жінок.
Двоє потерпілих уже впізнали нападника. Він працював у Броварах водієм. У міліції 37-річний чоловік зізнався в скоєному. Кримінальні вчинки пояснив безгрошів’ям, тому й вирішив заробляти «легкі» гроші грабежами. Відібрані ювелірні вироби зловмисники здавали до ломбардів.
Збитки від пожежі – 50 мільйонів
За даними ДСНС, пожежа на нафтобазі «БРСМ-Нафта» завдала збитків державі на суму 50 мільйонів гривень. Стільки  вже витратили на пожежогасіння, виплати компенсацій сім`ям загиблих. За дорученням прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, ДСНС, Генпрокуратура та Мінюст готують позов до компанії, через яку сталася техногенна аварія.
Підтвердилась і версія про причини загоряння.
– Під час допитів працівників підприємства встановлено, що роботи проводились без дотримання правил безпеки, шляхом змішування бензину різних октанових чисел, – сповістив у «Фейсбуці» міністр Арсен Аваков.
За його повідомленням, проведено обшуки, вилучені документи та речі, що мають значення для розслідування, за місцем проживання кількох керівників цього підприємства. Вже затримано заступника директора ТОВ  «Укртрансоіл- 2009» Юрія  Шквиру, який здійснював фактичне керівництво цією нафтобазою.
Розглядається питання про притягнення до відповідальності інженера ТОВ «Паркомтранс» Юрія Южаніна, який відповідав за безпеку праці на підприємстві.
Загроза «кислотних дощів»
Держветфітослужба України через загрозу отруєння забрудненою продукцією тваринного і рослинного походження посилює державний ветеринарно-санітарний контроль за їх обігом.
Про це на офіційному сайті повідомила прес-служба відомства. «У зв’язку з пожежею на нафтобазі в селі Крячки Васильківського району Київської області велика кількість шкідливих речовин потрапила в атмосферу. Серед них сірчистий та сірковий ангідриди, оксиди вуглецю та азоту, сполуки ванадію, солі натрію, але найнебезпечніший із них — оксид сірки. Він реагує з водним паром та утворює сірчану кислоту, що потім випадає у вигляді «кислотних дощів», — наголошується у повідомленні. Після потрапляння окису (оксиду) азоту в ґрунт є вірогідність накопичення нітратів, що може призвести до підвищення їх умісту в продукції рослинного походження. Аби не допустити обігу забрудненої продукції, Держветфітослужба у період з червня по вересень запроваджує дослідження абсолютно всієї рослинної продукції на вміст нітратів на всіх агропродовольчих ринках. Обіг харчів, вироблених у Васильківському районі та сусідніх територіях, взято під постійний державний нагляд.