Закарпаття

0
102

Міні-ГЕС можуть вирішити проблему повеней і маловоддя
Будівництво каскаду міні-ГЕС на р. Латориця в Мукачеві потужністю 4 МВт стало темою засідання робочої групи під головуванням першого заступника міського голови Ернеста Нусера. Реалізація цього проекту дозволить повністю забезпечити Мукачево електроенергією для освітлення, опалення та потреб населення. Міні-ГЕС можуть вирішити й актуальну для Закарпаття проблему повеней і маловоддя, регуляції водних ресурсів.
Проте, як повідомив у телефонному коментарі Е.Нусер, будівництво каскаду міні-ГЕС у Мукачеві перебуває поки що на стадії ідеї, тобто жодних офіційних рішень нема.
Фестиваль «Ротарі-сакура» кличе до Ужгорода
Цвітіння сакури — одна з родзинок Ужгорода. У цей період місто традиційно приймає чималу кількість гостей. Цьогоріч міський Ротарі-клуб з нагоди 85-ї річниці ротарі-руху в Ужгороді організовує свято, яке додасть позитивних вражень туристам та мешканцям міста. Як повідомляє Ярослав Шафар, керівник ужгородського Ротарі-клубу, 17—19 квітня в місті над Ужем відбудеться фестиваль «Ротарі-сакура». Три дні поспіль в ротарійському парку будуть проходити святкові дійства, зокрема, і ярд сейл — один з найяскравіших заходів, що встиг прижитися й у нас. Окрім того, у парку встановлять намети, де можна буде скуштувати різноманітні смаколики, відбудеться аукціон робіт молодих художників та розпродаж робіт медико-соціального реабілітаційного центру «Дорога життя».
А ще буде нагода поспостерігати за роботою ковалів, які спеціально на це свято приїдуть в Ужгород, зазначив Ярослав Шафар. До речі, напередодні фестивалю ротарійці, аби забезпечити гарний настрій і малечі, встановили сучасний дитячий майданчик на території Ротарі-парку.
Маємо ще одного Героя України
Цими днями за виняткову особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, найвищу нагороду країни – орден «Золота зірка» Верховний Головнокомандувач вручив командиру 15-го окремого гірсько-піхотного батальйону 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади оперативного командування «Північ» Сухопутних військ Збройних сил Василю Зубаничу. Раніше, нагадаємо, цього високого звання було удостоєно командира бригади полковника Сергія Шапталу.
 Підполковник у зоні бойових дій, поінформували в управлінні інформаційної діяльності  та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, перебуває з травня 2014 року, зокрема брав участь у боях за Луганський аеропорт та Дебальцево. Рішення комбата сприяли успішному виконанню поставлених завдань підрозділами в районі проведення АТО. Під час прориву в складі штурмової групи у Луганський аеропорт для забезпечення відходу підрозділів з оточення отримав осколкове та вогнепальне поранення, однак відмовився від госпіталізації та продовжував управління підрозділом. З листопада 2014 року Василь Зубанич виконує завдання на Дебальцівському напрямку.
А тепер ще й Гаррі Гудіні…
Урочисте відкриття міні-скульптури відомого ілюзіоніста Гаррі Гудіні відбулося перед готелем «Ужгород» на площі Богдана Хмельницького.
Як стало відомо, бабуся всесвітньо відомого ілюзіоніста була уродженкою села Сторожниця на Ужгородщині, а саме відкриття приурочили до дня народження Гудіні (йому виповнився б 141 рік). Про цей факт дізнався журналіст Олександр Попович на одному з генеалогічних форумів.
Творець міні-скульптурки Михайло Колодко каже, що встановлення пам’ятника Гудіні в Ужгороді має символічне значення та дозволятиме ужгородцям і туристам звільнятися від тягаря власних проблем, як це робив Гаррі Гудіні з путами.
Та й місце біля готелю «Ужгород» було вибране не випадково — звідси веде дорога до Сторожниці, каже туризмознавець Федір Шандор.
На відкритті міні-скульптури побував і Генеральний консул Угорщини у м.Ужгород Йожеф Бачкаї. «Я вважаю, що ось такі маленькі пам’ятники допоможуть у приваблюванні туристів до Ужгорода», — каже дипломат.
До речі, наступного дня пам’ятник Гудіні кудись зник. Як вдалося з’ясувати «Новинам», його автор вирішив внести в свою роботу деякі корективи.
Серед пріорітетів – запровадження залізничного сполучення Мукачево—Будапешт»
Нещодавно було офіційно представлено нового начальника Ужгородської дирекції залізничних перевезень. Ним, згідно з наказом керівництва залізниці, став Олександр Пушкаш. У галузі він уже не перший рік, а досі працював заступником начальника дирекції, начальником станції Чоп.
Голова облради Володимир Чубірко, який побував на представленні, насамперед побажав новому керівнику наполегливості, адже залізнична галузь нині, як і вся економіка, переживає не найкращі часи.
«Свого часу залізниця мала статус доволі потужної структури. Нині багато що змінилося, але перспективи у залізничних перевезень є, а зважаючи на те, що наш край є західними воротами країни. Тому активно йде реформування галузі, області, зокрема, передали на утримання залізничні лікарні. Наша позиція — люди мають і надалі ефективно працювати. Ми ж будемо підтримувати починання нового керівника. Хочемо активно залучати залізницю і до грантових проектів з ЄС. Серед них – запровадження залізничного сполучення Мукачево—Будапешт», — сказав керівник ради.
Вітали нового очільника дирекції й перший заступник начальника Львівської залізниці Олександр Єфіменко та ужгородський міський голова Віктор Погорєлов.