Закарпаття

0
96

Закарпаття зустріло Героїв:
у відпустку приїхали півтисячі бійців 128-ї бригади Військових 128-ї окремої гірської піхотної бригади, яка стала символом незламності патріотичного духу й солдатської доблесті, зустріли на Закарпатті як героїв. Більшість із них воювали під Дебальцевим і вже більше півроку стояли на передових рубежах.
Урочисте привітання – у Мукачевому – місці постійної дислокації бригади. Тут воїнів та їхнього командира – Героя України Сергія Шапталу – чекали дружини, матері, рідні, діти, молодь, курсанти військового ліцею, побратими, волонтери, громадськість, очільники міста й області.
Міський голова Золтан Лендєл висловив радість, що вітає захисників на рідній землі та сум, що приїхали не всі, і оголосив хвилину мовчання за загиблими. Голова ОДА Василь Губаль, повідомляє його прес-служба,  сказав: “Схиляю голову перед рідними, які очікували вас, дорогі наші хлопці, додому. Все Закарпаття у ці дні затамувало подих, чекаючи своїх воїнів. Нині ми щасливі, бо ви тут, удома, живі! Ми пишаємося вами — закарпатцями, українцями, бійцями 128-ї, якій на фронті надавали різні імена, й яка є гордістю Збройних Сил України та знана ворогом як “залізна бригада”. Слава Україні! Героям її слава!”
Координатор Руху підтримки закарпатських військових журналістка Галина Ярцева зазначила, що чекала кожного, як рідного. А командир військового формування Герой України Сергій Шаптала перепросив рідних, що привіз додому не всіх, та кожному вдячний за службу. Полковнику вручили хліб-сіль. На плацу військової частини часто лунало “Герої!” та “Слава героям!”.
Додому загалом повернулося майже півтисячі військових 128-ї бригади, які мають 18-денну відпустку. Їх урочисто зустрічали також в Ужгороді, райцентрах і селах Закарпаття.
Пріоритет – ремонт доріг Карпатського регіону
Виділення коштів на ремонт доріг у Закарпатській, Львівській, Івано-Франківській та Чернівецькій областях обговорили у Мінфіні за участю міністра Наталії Яресько.
Про це повідомив народний депутат України Валерій Пацкан: “Обговорення стало наслідком нашого нещодавнього депутатського звернення до Прем’єр-міністра  Арсенія Яценюка щодо проекту розвитку дорожньої інфраструктури цих областей”.
Йдеться про виділення грошей для оновлення на Закарпатті автошляху Н-09 (дорога пролягає через Мукачеве, Рахів, Іршаву, Хуст, Тячів); Н-10 (Львівська, Івано-Франківська і Чернівецька області) та Р-24 (Івано-Франківщина).
Депутати аргументують свою ініціативу тим, що хороші дороги сприятимуть розвитку зимового і літнього туризму у Карпатах. А це пріоритет для економіки регіону, і Закарпаття зокрема. Особливо у зв’язку з анексією Криму, що унеможливило використання рекреаційних можливостей півострова.
У підсумку, відповідна поправка була внесена до проекту держбюджету і нині розглядається Комітетом Верховної Ради з питань бюджету.
“Зі свого боку докладатиму всіх зусиль, щоб зазначена поправка була підтримана в парламенті під час голосування за зміни до державного бюджету України”, – наголосив В.Пацкан.
Захворюваність на грип спадає. Але повільно
Понад тринадцять тисяч закарпатців звернулися до лікарів протягом дев’ятого календарного тижня року з приводу захворювання на ГРВІ та грип.
 Темп приросту уповільнився порівняно з попереднім тижнем і становить 12,6 відсотка, а серед дитячого населення майже вісім процентів. Показник захворюваності становить 108,5  осіб на десять тисяч населення.
Госпіталізовано 2,7 процента (366 чоловік), з яких понад дві третини – діти. Про це повідомила начальник відділу головного управління Держсанепідемслужби у Закарпатській області Вікторія Дьордяй. Станом на 27 лютого призупинено навчальний процес у 30 загальноосвітніх закладах Великоберезнянського району, у 18 Берегівського, у 20 загальноосвітніх та у 28 дитячих виховних закладах Воловецького і в 35 загальноосвітніх закладах  Свалявського району.
Епідемічне поширення спостерігається у м.Ужгород, Ужгородському, Великоберезнянському, Перечинському, Мукачівському, Свалявському, Воловецькому та Тячівському районах. Тут введено план дій в епідемічний період.
Триває призупинення навчально-виховного процесу у 271 загальноосвітніх закладах області: 70 – у Мукачівському, 23 – у Перечинському, 41 у Хустському, 57 – в Іршавському,  25 – у Тячівському,  7 – в Ужгородському, 30 – у Великоберезнянському. Також продовжуються обмежувально-карантинні заходи в десяти дитячих виховних закладах  Ужгородського та одинадцяти  –  Хустського районів.
Відновлено за дев’ятий тиждень навчання у 18 школах,  25 дитсадках, двох закладах обласного підпорядкування у місті Мукачеве, а ще – у 13 школах і вісьмох дитсадках  та одному навчально-виховному  комплексі в Ужгородському районі.
За даними вірусологічного моніторингу, на Закарпатті циркулюють віруси грипу А (сезонний), В та  аденовіруси.
Лікарі контролюють ситуацію та проводять широку агітаційно-просвітницьку роботу.