Закарпаття

0
127

Височина допомогла оновити ще один дитсадок
У селі Великий Раковець Іршавського району після реконструкції було відкрито дитячий навчальний заклад №3. Його оновлювали коштом області та за фінансової підтримки чеського краю Височина. Відтак він стане другою домівкою для  75 діток.
Загалом у Великому Раковці є п’ять дитсадків, адже село – одне з найбільших у районі. Цей же дитсадок за ініціативи керівництва облради та краю Височина потрапив у перелік спільних проектів, що цього року реалізуються в краї. Тут оновили мережу електропостачання, встановили систему опалення, капітально відремонтували приміщення. Завдяки цьому  садочок заощаджуватиме на опаленні майже 40% коштів. Загальна вартість робіт становить більше 800 тисяч гривень.
Великораковецький сільський голова Андрій Худа, повідомляє прес-служба обл¬ради,  від громади подякував народному депутату Івану Балозі, керівництву області за те, що проект вдалося реалізувати в короткий термін і якісно.
А голова Закарпатської обл¬ради Володимир Чубірко, який побував на новосіллі,  привітав раківців  з гарною подією, яка по суті торкнулася кожної молодої сім’ї. Відтепер маленькі жителі села матимуть змогу навчатись у теплій, сучасній оселі, а батьки спокійно працювати. Це на сьогодні важливо. «Де активна громада, там і є результат. Тому всі проекти рішень, програми, ініціативи, які стосуються покращення діяльності дитячих навчальних закладів краю,  депутатами підтримуються майже одноголосно. Це вже другий садочок, який оновили разом з чехами на Іршавщині. І впевнений, що такі проекти будуть і в наступні роки», — запевнив керівник облради.
9 тонн допомоги уже поїхало на схід
У нелегку і далеку дорогу вирушив черговий вантаж гуманітарної допомоги з Тячівщини. На цей раз — із села Угля. Саме тут нещодавно похоронили загиблого під Дебальцевим односельчанина лейтенанта Олександра Шимона.
Його близькі родичі (батько Петро та троюрідний брат Василь) стали ініціаторами благодійної акції «Допоможи солдату АТО», яка тривала кілька днів поспіль. Вся зібрана допомога призначена для закарпатської 128-ї ОГПБ, де служить ще один із сім’ї Шимонів — військовий контрактник Віталій.
Активно підтримали земляків і односельці. Люди масово приносили речі та продукти харчування у приміщення сільської ради. А учні, вчителі та батьки організували збір допомоги у школі, де вихованці молодших класів приєдналися до всіх з гаслом «Маленькі патріоти Углі – солдатам АТО». Тож принесли теплого одягу, засобів гігієни і харчів більш ніж на 10 тисяч гривень. Також діти власноруч виготовили обереги та написали чимало теплих слів військовим, підготували малюнки.
До акції, яка проходила в Углі, також долучилися жителі навколишніх сіл – Дулова, Колодного, Кричова, Чумальова, Тереблі та ін. А загалом зібраної допомоги вийшло майже 9 тонн. Тож, щоб її відвезти на схід, було вирішено замовити вантажівку МАН та бусик у супровід.
Створюють загони оборони
Про те, що розпочалося їхнє формування, повідомив цими днями голова облдержадміністрації Василь Губаль. При цьому він зауважив, що керівництво області принципово діє у форматі відвертості й прозорості, втім, саме з цією справою склалася особлива ситуація, коли завчасно про рішення і роботу не повідомлялося, адже мова йде про безпеку, й певна інформація підпадає під режим секретності.
Тепер же з розпорядження голови ОДА стало відомо, що загони оборони формуються для забезпечення стабільної ситуації в краї, захисту області в разі виникнення прямої загрози та попередження сепаратистських проявів. Ці військові формування створюються у різних регіонах, в деяких областях вони вже навіть діють.
Коментуючи ці процеси для своєї прес-служби, Василь Губаль зазначає: «Утворення загонів оборони та документи, які це регламентують, проходять обговорення на Раді оборони Закарпаття, на сесії Закарпатської обласної раді. Жоден голова облдержадміністрації сам не приймає таких рішень. Усе за законом! Звісно, жодних дій без узгодження з Міноборони і РНБО!
Закликаю закарпатців загалом і журналістів зокрема ставитися до цієї справи відповідально. Запевню: йдеться про нашу безпеку. І наголошую: все відбувається в рамках чинного законодавства, а всі наші розпорядження проходять експертизу в Адміністрації Президента».
Насамкінець, реагуючи на появу у певних ЗМІ некоректної інформації, в якій використано буцімто розпорядження з ОДА, керівник області пояснив, що документ, який було оприлюднено, насправді є «сирим» проектом розпорядження, ще не до кінця підготованим службами. Що ж до чинного розпорядження про початок організації загонів оборони, то голова ОДА декларує свою готовність відповісти на всі питання журналістів, пов’язані зі справою, якщо, звісно, вони не передбачають оприлюднення інформації, яка є таємною з міркувань державної безпеки.
Танцюристи з міста над Ужем стали другими на Кубку світу
У німецькому Ветсварі пройшов Кубок світу зі спортивних  танців. Знову свою високу майстерність продемонструвала ужгородська пара Володимир Лятов і Вероніка Мишко, які представили Україну. Серед 26 пар закарпатські танцюристи посіли 2-ге місце, поступившись тільки естонському дуетові, а в боротьбі за «срібло» обійшли росіян.
Троє закарпатців поїдуть до іспанської Гренади
Вже у лютому (з 4 по 14 лютого) в іспанській Гренаді відбудеться 27-ма за ліком зимова Універсіада. Примітно, що на ці всесвітні ігри у складі студентської збірної України поїдуть троє закарпатців — гірськолижники Ігор Гам та Тарас Ковбаснюк, а компанію їм складе  фристайліст Євген Гулій.
 Нині спортсмени активно готуються до майбутніх змагань у Буковелі під орудою досвідченого тренера Маріанни Фріндт. «Наразі хлопці поступово набирають оптимальних кондицій. Хоча в літньо-осінній період підготовка через відсутність зборів була дещо скомканою, тим не менш націлюю своїх підопічних лише на позитивний результат», — зазначила в коментарі «НЗ» наставниця наших студентів.
Оголосять конкурс на створення пам’ятника загиблим Героям
З ініціативи голови облради Володимира Чубірка відбулася зустріч із митцями, на якій обговорили підготовчий етап проведення обласного конкурсу на визначення кращої ідеї створення пам’ятника  Героям (як Небесної сотні, так і полеглих від збройного конфлікту солдатів).
Серед її учасників були такі відомі люди в мистецтві, як Володимир Микита, Василь Скакандій, Василь Роман, Богдан Корж, Степан Шолтес, Петро Сарваш, а також представники управління культури, відділу містобудування та архітектури ОДА, служби містобудівництва та кадастру управління містобудування та архітектури Ужгородської міської ради.
Перший заступник голови облради Михайло Попович розповівши про задум, наголосив, що облрада вирішила порадитися з професіоналами. На його думку, реалізуючи цей проект, дії влади та митців мають бути прозорими, патріотичними, виваженими.
Митці назвали ідею слушною та висловили сподівання, що саме довкола неї згуртуються фахівці – художники, дизайнери, архітектори, які запропонують свої цікаві професійні проекти. А для того, щоб початок роботи був ефективним, було вирішено створити робочу групу з числа архітекторів міста й області, які мають підібрати місце для монумента, обговорити його на архітектурній раді та упродовж 10 днів подати відповідні пропозиції.
Передбачається також, зазначає прес-служба облради, створення конкурсної комісії, яка визначить найкращі проекти і запропонує їх журі та депутатській комісії для розгляду і затвердження.
У Братиславу та Будапешт можна буде доїхати потягом
Подорожувати в Братиславу та Будапешт можна буде зі столиці України. Про це повідомила прес-служба «Укр¬залізниці». Як пояснили залізничники, нові маршрути покликані задовольнити попит на перевезення після скасування росіянами пасажирських поїздів №15/16 сполученням Москва—Будапешт і №59/60 сполученням Москва—Софія.
Так, вагон сполученням Київ—Братислава до Чопа курсуватиме у складі поїзда №99 сполученням Київ—Ужгород, у зворотному ж напрямку — в складі поїзда №13 сполученням Ужгород—Київ. А з Києва у Будапешт — у складі поїзда №49 (Київ—Трускавець до Львова), відтак — №13 (Київ—Ужгород). Назад — із Чопа у складі поїзда №81 Ужгород—Київ.
Ведмеді вже впадають у зимову сплячку
Із зниженням температури повітря ведмеді з Реабілітаційного центру бурих ведмедів НПП «Синевир» активно готуються до зимового сну. Це помітно з невпинного пошуку сприятливого місця для сплячки — тварини риють собі барлоги та значно менше їдять. Як зазначають спеціалісти, ця поведінка  є важливим показником їхньої реабілітації та відновлення природних інстинктів.
«Майже два тижні кілька ведмедів гуляли в лісі і не приходили на кормовий майданчик навіть їсти, — розповідає начальник ЦРБВ Ярослав Бундзяк. – Коли нарешті вони появилися і ми отримали змогу обійти територію, то знайшли у великому вольєрі аж три величезні барлоги. Кожен із них має глибину 3–4 метри і таку ж ширину. Виявляється, весь цей час ведмеді готували собі місце для зимівлі. Активно готуються до сну поки що чотири клишоногі — Роза, Потап, Бубочка та Іра», — розповідають працівники Реабілітаційного центру.