Тернопільщина

0
109

Сама знайшлася
Кілька днів були тривожні не лише для батьків п’ятирічної Тані з Могильниці Теребовлянського району, а й для кількасот людей, котрі її розшукували.
У суботу дівчинка пішла з татом і мамою в ліс по гриби. Надвечір, відставши від дорослих, Таня заблукала. Ті ж, збираючи опеньки, не відразу звернули увагу, що поруч немає донечки. Почали гукати, але вона не озивалась. Кинулися шукати довкола, та марно.
По допомогу до міліції звернулися, коли у лісі вже стемніло. Без зволікань були підняті за тривогою оперативна група рятувальників, особовий склад Теребовлянського районного відділу ДСНС України та резервний караул 12-ї державної пожежно-рятувальної частини. До місця пригоди поспішили також медики і кінологи.
Нічне прочісування лісового масиву не дало результатів. На ранок у неділю прибуло підкріплення із Тернополя — мобільна оперативна група та особовий склад управління ДСНС України в області. Пошук зниклої дитини очолив начальник управління полковник служби цивільного захисту Віктор Маслей. Загалом до цього було залучено понад 300 осіб — фахівці рятувальної служби, працівники лісового господарства району, місцеві мешканці ретельно обстежували кожен метр на чималій території.
Тим часом маленька Таня, поблукавши майже 19 годин лісом, у передобідню пору дивом натрапила на стежку, яка вивела її у поле. Помітила недалечко хати. Це була околиця Нової Могильниці, що межує з її рідним селом.
На маленьку мандрівницю одразу звернули увагу тутешні жителі, адже тривожна звістка про зникнення дитини вже встигла облетіти довколишні села. Медики, котрі невідкладно оглянули дівчинку, констатували: Таня почувається добре, вона навіть не застудилася, провівши холодну ніч у лісі.
Тролейбусний парк поповнюють чеськими «гармошками»
На початку листопада на лінії Тернополя вийдуть чотири тролейбуси-«гармошки» чеського виробництва.
 «Шкоди» вже відслужили у містах Європи, але у цілком пристойному вигляді і зможуть працювати ще не один рік. Перед тим, як випустити машини на маршрути, їх ретельно інспектують у комунальному підприємстві «Тернопількомунтранс». На жаль, місто не може дозволити собі купувати нові тролейбуси, тому доводиться поповнювати парк вживаними. Таку практику запровадили кілька років тому і вона себе виправдовує. До кінця року планують завезти ще чотири «гармошки» з Чехії.
Саморобні буржуйки готові до відправки на передову
Півтора десятка великих і малих буржуйок підготували до відправки на передову тернопільські волонтери. Зварюють їх з підручних матеріалів на складі АТО за власними та інтернетівськими кресленнями.
Якщо традиційні пічки вертикальні, то тернопільські – горизонтальні. В них можна закидати великі бруски дров – згоряють дотла. По обидва боки пічки-труби приробили решітки для сушіння одягу та взуття, підігрівання їжі. Під час транспортування вони легко збираються.
Волонтери кажуть, що могли б виготовляти більше буржуйок, якби були газові балони. З одного балона виходить дві невеликі пічки, тож тепер закликають усіх, хто має старі газові балони, нести їх на склад АТО, навіть готові викупити.
Вперше в Україні незрячі могли “подивитися” фільм
Допрем’єрний показ історичної драми “Поводир” режисера Олеся Саніна відбувся у Тернополя.
Серед глядачів кінотеатру “Сінема-сіті” були більше 40 інвалідів зору. Вперше в Україні завдяки тифлоперекладу (аудіокоментарю, який описував події на екрані і подавав їх у спеціальні навушники) вони змогли стежити за подіями на екрані. Тим більше, що фільм, де є любов і зрада, вірність і підлість, справді захоплює. Глядачі мали змогу поспілкуватися з режисером.
Вони висловили задоволення з того, що українське кіно відроджується, і побажали Олесеві Саніну створювати більше таких високохудожніх картин, як “Поводир”.