Вінниччина

0
91

Городяни отримали новий громадський транспорт
У день міста парк муніципального підприємства «Вінницька транспортна компанія» поповнили п’ятнадцять нових автобусів. А загалом згідно з угодою про оновлення міського транспорту, укладеною в червні минулого року між Кабміном та міськрадою, обласний центр отримав сорок нових тролейбусів та тридцять автобусів. Перші тролейбуси одного з вітчизняних виробників надійшли ще наприкінці минулого року, а цьогоріч було отримано всі передбачені договором машини.
У червні 2013-го Вінниця долучилася до державної програми кредитування під державні гарантії. Крім згаданих проектів з придбання міського транспорту, реалізується ще один — будівництво трамвайного кільця, що з’єднає територію мікрорайону Вишенька, зокрема Західний автовокзал, з центральною частиною міста та залізничним вокзалом. Тестування нової трамвайної колії завдовжки два кілометри вже відбулося. За словами директора Вінницької транспортної компанії Миколи Форманюка, відкриття руху трамваїв на новій ділянці заплановано на жовтень-листопад нинішнього року.
Кредит на поліпшення транспортного забезпечення міська влада отримала під десять відсотків річних терміном на десять років. У договорі передбачено, що держава бере на себе повернення п’ятдесяти відсотків тіла кредиту та половини коштів за річні відсотки.
Вінничани у День міста зібрали на потреби армії 60 тисяч гривень
Замість традиційних урочистих заходів, що їх планували провести у День Вінниці, міська влада організувала низку благодійних акцій. Зібрані 60 тисяч гривень передадуть на потреби бійців, які захищають незалежність держави на Донбасі.
– Ми вирішили не просто збирати кошти, а об’єднати земляків навколо однієї мети – допомоги нашій армії і переселенцям з Криму та Донбасу, – каже директор департаменту культури Вінницької міськради Ірина Френкель.- Спільно з низкою громадських організацій організували масові заходи, до яких долучилися вінничани. Під час них люди жертвували кошти, приносили речі та харчі.
На Майдані Незалежності і Європейській площі проходили майстер-класи з виготовлення оберегів та листівок для бійців. Виставку-продаж своїх робіт влаштували маленькі мешканці міста, учасники мистецьких студій. Вони пропонували написані ними картини, вироби з глини, гофрованого паперу тощо. Найбільш винахідливі учні однієї з шкіл частували  учасників акцій хлібом з салом. Але не тільки за спасибі, а за те, «хто скільки дасть».  Імбирно-медових пряників напекла для солдатів майстриня Тетяна Муханова. Разом з найменшими учасниками акції розписала їх українськими символами. Свої  вироби ручної роботи пропонували інші майстри.  Загалом, за словами організаторів акції, вдалося зібрати  майже 60 тисяч гривень. Уже цього тижня їх передадуть на потреби  Дев’ятого батальйону територіальної оборони Вінниччини, бійці якого нині на передовій на Сході країни.