Запоріжжя

0
74

На під’їздах до Бердянська з’явилися два новi блокпости з танками та БТРами
На відміну від трьох постів, що були на сторожі міста впродовж останніх чотирьох місяців, новостворені представляють собою не просто укріплені об’єкти. Блокпости посилені військовою технікою.
«Завдання нових блокпостів — не пропустити в Бердянськ бойовиків. Враховуючи посилення антитерористичної операції у сусідніх областях, було вирішено не тільки створити два новi пости, а й відновити та переоснастити один iз функціонуючих. Тут створено майже військове містечко, зручне для проживання військових. Ми намагаємося вирішити всі побутові питання військовослужбовців. На нових блокпостах є телевізори, душовi кабінки, газові плити. У найближчому встановимо пральну машину», — розповів міський голова Олексій Бакай.
Нові пости розміщено на під’їздах до міста у с. Луначарському та с. Нововасилівці. «Чергування тут ведуть кадрові військові підрозділу Внутрішніх сил України. Також тепер на постах є танки та БТРи. Службовці, які ведуть бойове чергування, забезпечені бронежилетами та касками, але нестача броні відчувається. На щастя, обстановка в Бердянську та районі спокійна, а бойовий дух солдатів високий», — повідомив воєнний комісар міста та району Сергій Волков.
Крім блокпостів, на цьому тижні Бердянськ посилився також ротою територіальної оборони. Це не громадське об’єднання, а військовий підрозділ. Зараз у його складi вже 120 людей — усі вони добровольці, всі місцеві мешканці, які виявили бажання захищати свій край.
На блокпостах встановлять надміцні доти
На запорізькому військовому полігоні «Близнюки» випробували на міцність залізобетонний блокпост-дот. Сконструйовану місцевими будівельниками військову споруду після вдосконалення планують постачати українським воякам.
Під час випробувань блокпост обстрілювався із зброї різного калібру. За підсумками випробувань дот не встояв тільки перед протитанковим гранатометом. На думку експертів, блокпост варто додатково обшити залізом чи акумулятивною сіткою.
Варто додати, що запоріжці також активно долучились до акції з поставки додаткових захисних ґратчастих екранів для БТРів. Перша партія засобів захисту вже в зоні АТО. Зокрема, у розпорядженні 51-ї бригади, особовому складу якої передано 240 екранів для 10 БТРів.
Нагадаємо, що ґратчасті екрани захищають від кумулятивних пострілів з гранатометів типу РПГ-7, РПГ-22 і РПГ-26. Адже граната застряє в решітці і розривається на півметровій відстані від броні.
Патріотів через Сталіна переслідують навіть у зоні АТО
Суд Жовтневого району Запоріжжя 17 липня 2014 переніс розгляд подання прокуратури області у справі про пошкодження бюста Сталіна біля обкому КПУ.
Прокуратура Запорізької області вбачає в обвинувальному вироку політичне підґрунтя. Тому вимагає від суду визнання невинними усіх дев’ятьох засуджених. Однак на засідання суду з’явилися лише троє з них. Річ у тім, що вісім засуджених постійно проживають за межами Запорізької області. Варто наголосити на тому, що деякі з них наразі відстоюють територіальну цілісність і недоторканність в зоні АТО на Донбасі. У підсумку, щоб не порушувати норми Кримінально-процесуального кодексу України, суд переносить розгляд клопотання Запорізької обласної прокуратури на пізніший термін.
Нагадаємо, 28 грудня 2010 року у дворі Запорізького обкому КПУ було відрізано голову бюсту Сталіна, а за три дні – 31 грудня – бюст повністю знищено вибухівкою.
12 грудня 2011 Жовтневий суд Запоріжжя оголосив умовні терміни всім підсудним – від двох до трьох років умовно. Вартість пам’ятника суд оцінив майже в 110 тисяч гривень. Щоправда, 14 червня 2012 Апеляційний суд Запорізької області зменшив суму відшкодування збитків. А також прийняв окрему ухвалу, визнавши дії Запорізького обкому КПУ щодо факту встановлення бюста Сталіна незаконними, які суперечать Конституції і законам України.
Цікаво, що останнім часом так звана мала архітектурна форма у вигляді Й. Сталіна схована за щільними жалюзі. А на самому обкомі КПУ вже красується вивіска: “Обласний благодійний фонд “Парсек”. Водночас правоохоронці в ході досудового розслідування кримінального провадження, відкритого податковою міліцією в травні 2014 року за фактом порушення податкового законодавства, виявили в будівлі Запорізького обласного комітету КПУ конвертаційний центр. Слідством встановлено, що конвертаційний центр надавав послуги підприємствам Запорізької області з формування незаконного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку.