Тернопільщина

0
82

Спецшкола для волонтерів
Останнім часом у нашій країні активно шириться волонтерський рух. Це — не просто вияв доброї волі, а й велика відповідальність. Тернопільський міський голова Сергій Надал переконаний, що таким добровольцям потрібно бачити кінцеву мету своєї роботи, усвідомлювати, яку суспільну користь вона приносить. А ще, як будь-яка справа, волонтерство теж вимагає певних знань, навичок, досвіду. Тож міськрада спільно з молодіжною громадською організацією «Файне місто» відкрила в обласному центрі школу «Я — волонтер». Її «учнями» виявили бажання стати майже 150 юних тернополян. Але студіюватимуть навчальну програму лише ті, хто зумів пройти ретельний відбір. У школі навчатимуть основ волонтерської справи, роботи в команді, а також умінню надавати першу медичну допомогу. Звертатимуть увагу на права й обов’язки добровольців, на психологічні аспекти їхньої діяльності. Завдяки цій програмі учасники отримають знання з комунікації, ораторського мистецтва, проектного менеджменту та журналістики.
Податкова викрила підпільний «нафтопереробний завод»
150 тонн дизпалива у місяць виготовляли на підпільному підприємстві на Сході країни. Викрили махінаторів оперативники Головного управління Міндоходів у Тернопільській області.
Як стало відомо, до «лівого» пального причетні службові особи одного з товариств краю. «У якості  сировини використовувалися відпрацьовані мастильні матеріали, придбання яких здійснювалось на території нашої області та інших регіонів України», – розповів заступник начальника, начальник слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління Міндоходів у Тернопільській області Ігор Сторожук, повідомляє 0352.ua. Потужність міні-заводу сягала 150 тисяч літрів дизпалива на місяць. Попередньо, працював цех протягом кварталу. Низькоякісне паливо перевозилося в місця тимчасового зберігання – на нафтобази, які здійснювали свою діяльність без належним чином оформлених дозвільних документів. Реалізовували сурогат переважно особам, які займаються діяльністю у сфері транспорту та сільському господарстві.
Туристам видаватимуть сертифікат «Бандерівець»
Тернопіль вирішив своєрідно взятися з підвищення туристичного іміджу регіону. Гостям планують видавати спеціальні сертифікати з присвоєнням почесного «звання»: «Бандерівець».
Про таку перспективу говорили під час круглого столу, присвяченого покращенню інвестиційної та туристичної привабливості регіону, пише «20 хвилин». Загалом же до створення особливого іміджу Тернополя залучатимуть студентів, громадські організації та владу. Найцікавіші пропозиції обіцяють оприлюднити і почати втілювати вже за півроку.
Рецидивісти шість годин знущалися над міліціонером
Вони утримували правоохоронця у приватному будинку одного з членів злочинного угруповання у селі поблизу Тернополя.
Оперативник підрозділу управління боротьби з організованою злочинністю УМВС України у Тернопільській області був при виконанні службових обов»язків, коли потрапив до бандитів. Його били, забрали особисті речі. Під час затримання у них вилучили три травматичні та один пневматичний пістолети, бойову гранату РГД-5, більше 110 набоїв різного калібру, дерев’яну биту, саморобні ножі, чотири муляжі  автоматів, засоби зв»язку, військову форму,  а також автомобіль «Тойота-Лендкрузер». П’ятеро з групи вже були судимі за майнові та наркозлочини, хуліганство. Щодо підозрюваних відкрито кримінальне провадження. Їм інкримінують дві статті Кримінального кодексу: погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу та грабіж, поєднаний із насильством. Правоохоронці з’ясовують походження зброї та причетність їх до інших злочинів.
Пішов служити через безробіття – і повернувся у труні
У неділю у Тернопільському аеропорту рідні, друзі, представники влади, громадських організацій зустріли тіло снайпера-розвідника Віктора Семчука. Хлопець загинув у бою під Яворовом на Донеччині 19 червня. Разом з ним – ще сім воїнів. Друзі 23-річного Віктора розповіли, що був він спокійним, врівноваженим, добрим товаришем. Закінчив військовий ліцей, потім – Тернопільський національний економічний університет, але роботи знайти не зміг. Це його пригнічувало і у лютому підписав контракт на військову службу у 24-й механізованій бригаді оперативного командування «Північ», що дислокується у Яворові на Львівщині. До рідного села Залав»є Теребовлянського району загиблого воїна в останню путь проводжала колонна з більш як сотні автомобілів. Похоронили його у понеділок. Із зони військових дій вже повернулися кілька поранених тернопільців, але смерть – перша.