Кіровоградщина

0
72

Чиновники залишають посади, а пам’ятники – п’єдестали 
На Кіровоградщині з почестями поховали активіста Майдану, застреленого 20 лютого снайпером в Києві фермера з Бобринецького району Віктора Чміленка. Попрощатися з героєм зібралося понад 10 тисяч людей.
Сотні машин супроводжували тіло дорогою, а від пам’ятника Ангелу Охоронцю до площі Кірова труну Віктора Чміленка пронесли на руках. На площі відбулася панахида, яку провели священнослужителі УПЦ Київського патріархату та Української греко-католицької церкви.
Також про свої відставки та про вихід з Партії регіонів заявили чимало представників влади. Спочатку про вихід з Партії регіонів заявили голови Кіровоградських обласної державної адміністрації Андрій Ніколаєнко та обласної ради Микола Ковальчук заявили про свій вихід з Партії регіонів, а потім подав у відставку Кіровоградський міський голова Олександр Саінсус.
Уже в неділю під час позачергової сесії депутати облради підтримали заяву М. Ковальчука про його відставку з посади голови. Новим головою обласної ради обрано представника «Батьківщини» Олександра Чорноіваненка. На цій же сесії обласна рада прийняла рішення про відкликання повноважень, делегованих обласній державній адміністрації. На цей час голова облдержадміністрації А. Ніколаєнко вже подав заяву про свою відставку. Рішення також передбачає підпорядкування обласній раді всіх органів виконавчої влади на території області.
Протягом двох вихідних днів на Кіровоградщині стало менше на дев’ять пам’ятників Леніну.
Площу Кірова перейменували на Героїв Майдану
У Кіровограді площу Кірова перейменували на Героїв Майдану. Таке рішення було прийняте 24 лютого під час сесії Кіровоградської міської ради. “За” проголосували 65 депутатів.
Відповідно до рішення будуть прийняті такі зміни: колишня площа Кірова носитиме назву Героїв Майдану, вулиця Дзержинського називатиметься на честь загиблого від снайперської кулі під час сутичок на столичному Майдані фермера з Кіровоградщини Віктора Чміленка, а вулиця Орджонікідзе перейменована на Кавалерійську (до вул. Мєдвєдєва), а вище Мєдвєдєва – на Ельворті (брати Ельворті – засновники одноіменного заводу з виробництва агрономічної техніки, який діяв у тодішньому Кіровограді, єдиного в Російській імперії і всій Європі). Також депутати Кіровоградської міської ради оголосили конкурс на кращий пам’ятник загиблим майданівцям, який згодом буде встановлений на площі Кірова.
Нагадаємо, 23 лютого центральна площі Кіровограда позбулася пам’ятника Кірову, а в міському парку за допомогою активістів кіровоградського Євромайдану впав пам’ятник Леніну.