Волинь

0
81

Луцький Автомайдан відвідав депутатів облради від ПР
Луцький Автомайдан навідався додому до трьох депутатів Волинської обласної ради, які є членами Партії регіонів і досі не вийшли з неї.
Попрямувавши із сесії Старовижівської районної ради кількадесят автомайданівців перейшло дорогу від будинку культури, де засідала сесія, і попрямували до Старовижівського районного центру зайнятості, яким керує депутат облради Віталій Павлов. І хоч його на роботі не було, активісти все ж поскандували під стінами центру й, не зволікаючи, попрямували до дому депутата. Автомайданівці поскандували і показали сусідам, що саме в цьому будинку живе член Партії регіонів, також приналежність будівлі регіоналу активісти промаркували й спеціальною наклейкою.
У Ратному автомайданівці гостювали під парканом дому депутата-регіонала Валерія Трикоша, якого теж вдома не виявилося. Через кілька хвилин від початку невеликого мітингу під домом депутата з’явилися представники правоохоронних органів. Паркан Трикоша теж не оминув маркування «власність регіонала».
Допомагали революціонувати луцькому Євромайдану й активісти з Ратного і Ковеля. В останньому місті Автомайдан навідався до депутата Івана Смітюха, брата нардепа регіонала Григорія Смітюха. Розмірами й величиною будівля колишнього голови Ковельської РДА суттєво відрізнялася від попередніх двох будинків, що не оминуло уваги самих активістів. Уже на третю за день акцію доєдналися не тільки міліціонери, а й працівники державтоінспекції у якості спостерігачів.
1 лютого активісти навідалися до депутатів-регіоналів, які живуть у Луцьку, а в неділю, «Народне віче на колесах» завітало до депутатів, що мешкають у кількох районах області.
Троє п’яних білорусів пішли у магазин і опинилися в Україні
Прикордонники Луцького загону відділу «Тур» отримали від місцевих жителів інформацію про те, що неподалік українсько-білоруського кордону блукають невідомі. Прикордонний наряд виявив їх неподалік села Заболоття. Чоловіки не мали зимового взуття і всі втрьох були з явними ознаками переохолодження та обмороження. Затриманих доправили у відділ прикордонної служби та надали першу медичну допомогу. Одного із затриманих з діагнозом обмороження нижніх кінцівок першого ступеню госпіталізували.
З пояснень горе-мандрівників, 22, 23 та 24-річних жителів  Бреста, стало відомо, що вони гостювали у знайомих у білоруському селі Сушитниці та дорогою у магазин заблукали, бо були добряче напідпитку.
У Луцьку вишивали рушник до 200-річчя Шевченка
У меморіальній експозиції «Шевченківська світлиця Миколи Куделі» Волинського краєзнавчого музею відбулась акція «Рушник Великому Тарасу». Всеукраїнська акція стартувала 28 листопада 2013 року в селі Шевченкове, Черкаської області. Ініціатором та організатором акції є Микола Степаненко, президент благодійної організації «БФ Український рушник».
В процесі музейної акції відомі волинські майстри вишивки приєднались до мережання цього особливого витвору мистецтва.
Цей рушник стане величним національним символом, обов’язковим атрибутом всіх урочистих заходів до 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка.
Організатори Волинської акції – управління культури облдержадміністрації, Обласний науково-методичний центр культури.
Ідея вишитого рушника полягає у його виготовленні саме в тих місцях, де бував великий Кобзар. До роботи над цим унікальним витвором народного мистецтва докладаються відомі майстри вишивки.
Історичні джерела і народні перекази дозволяють говорити про перебування Тараса Григоровича на ковельському Поліссі Волинського краю. У церкві села Вербка Шевченко відновив образ св. Миколая. Запрестольна ікона Божої Матері в селі Секуні була другим образом, до якого торкнувся мистецькою рукою Тарас Шевченко. Існують припущення, що на запрошення знайомих, Шевченко їздив у село Пляшова.