Волинь

0
87

Мішень чемпіона
Волинська облдержтелерадіокомпанія створила документальний фільм із сурдоперекладом «Олександр Колодій: мішень чемпіона». Прем’єра  відбулася напередодні Нового року. Авторській групі допомагала Волинська обласна організація товариства глухих. Зокрема сурдоперекладач Любов Гнідець працювала і під час зйомок фільму, і під час монтажу синхронів глухих, а після загального формування роботи здійснила закадровий переклад дикторського тексту.
Герой фільму — майстер спорту України з кульової стрільби Олександр Колодій, який волею долі не чує від  народження, — доводить, що в будь-якій ситуації в людини є шанс для самоствердження. Результатом його напруженої роботи стали світові рекорди. Зокрема на чемпіонаті Європи у Мюнхені талановитий волинський спортсмен здобув шість золотих і три срібні медалі й був визнаний найкращим спортсменом Європи серед людей з особливими потребами. На ХХII літніх Паралімпійських іграх у Софії Олександр встановив новий світовий рекорд у стрільбі зі швидкісного пістолета, а його дружина Світлана Яценко стала дворазовим призером ігор.
За спортивні досягнення, виявлені мужність, самовідданість та волю до перемоги, піднесення міжнародного авторитету держави Указом Президента України Світлану Яценко нагороджено орденом «За заслуги» III ступеня, а Олександра Колодія — орденом «За заслуги» II ступеня.
У фільмі використано чимало архівних зйомок. 
Конкурс на кращий проект пам’ятника Данилу Братковському
Луцька міська рада оголосила конкурс на кращий проект пам’ятника Данилу Братковському.
Поет, незламний борець за православ’я нещодавно канонізований Українською православною церквою Київського патріархату і причислений до лику святих. Конкурс триватиме до 24 травня. Окрім пам’ятника на честь відомого діяча буде встановлено меморіальну дошку в Луцькому замку, де в одній із веж він був ув’язнений. Ім’я Данила Братковського буде присвоєно і одній із бібліотек міста.
Нагадаємо, за підтримку православної віри, відстоювання прав українського населення на шляхетських сеймиках, участь у народних повстаннях на Київщині й Волині 15 листопада 1702 року після страшних тортур Данила Братковського четвертували на Ринковій площі Луцька.
Затримали копачів бурштину
У Маневицькому районі працівники міліції затримати незаконних копачів бурштину. Зловмисники за допомогою саморобного пристрою для відкачки води здійснювали незаконний видобуток каменю.
Матеріали, зібрані під час досудового слідства, були передані до суду. У результаті четверо осіб були засуджені за ч. 2 ст. 240 (Порушення правил охорони або використання надр) Кримінального кодексу України. Зловмисникам довелося сплатити штраф у розмірі 6800 гривень кожен, тобто 27200 гривень.