Херсонщина

0
79

Загинули в одному човні
За даними Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області, в Азовському морi загинули 61–річний непрацюючий херсонець, 41–рiчний i 51–річний брати. Вони прибули на пластиковому моторному човні до селища Стрєлкове, щоб пополювати на острові Папаніна. Коли ж відчалили з Арабатської стрілки, у всіх трьох зник мобільний телефонний зв’язок. Один iз місцевих жителів виявив перекинутий катер, що прибився до берега. Тіла загиблих знайшли надвечiр. Найвірогідніша версія — чоловіки втопилися внаслідок нещасного випадку.
Як потім з’ясувалося, серед загиблих були брати Чобаняни з Дніпродзержинська Дніпропетровської області. Причому старший iз них — доволi впливова людина в місті Прометея. Арташ Чобанян працював і заступником міського голови, і начальником управління торгівлі міської ради, і заступником директора місцевого речового ринку. Після Помаранчевої революції він, щоправда, від публічної діяльності на певний час відійшов. А повернувся після минулих виборів до міської ради, депутатом якої став за списком Партії регіонів.
Уже й шампіньйони «почервоніли»
Обласна рада затвердила Червоний список Херсонщини. У цей природоохоронний реєстр увійшли 232 види рослинного і 54 представники тваринного світу. Серед грибів, які щезають і потребують негайного захисту від цілковитого зникнення, — шампіньйони, мухомори і гриби-парасольки, з-поміж риб — чехоня, а звірів — європейський бобер, лісова куниця, ласка і лісовий тхір.
Державний контроль за додержанням вимог щодо охорони та відтворення видів рослин і тварин, занесених до Червоного списку, покладений на Державну екологічну інспекцію у Херсонській області, обласну та районні держадміністрації, інші спеціально уповноважені органи виконавчої влади.
Втеча навпаки: херсонець сам заліз до виправної колонії
Через потяг до свободи засуджені нерідко намагаються втекти з колоній, де відбувають покарання, а от у Херсонщині все навпаки. Тут у «зони» охочі добровільно лізуть з волі, причому виявляючи ще й неабиякі альпіністські здібності.
Співробітники Північної ВК-90 Херсона затримали невідомого чоловіка, котрий примудрився голіруч видряпатися на гладеньку огорожу колонії, викладену з бетонних плит чотириметрової висоти, й проникнути на ділянку № 5 забороненої зони. 28-річний городянин виявився кур’єром: у нього при огляді вилучили три пакунки з «речовиною рослинного походження» (найвірогідніше, марихуани), стільки ж мобільних телефонів, чотири півлітрові пляшки зі спиртом, і пакет із дріжжами. Мабуть, затриманий побоювався, що при метанні через огорожу його передача із забороненими предметами впаде не туди, куди треба, і вирішив підібратися до «адресата» з-поміж засуджених якомога ближче.
Співробітник прес-центру обласного управління Державної пенітенціарної служби України Гаяне Оганесян підтвердила: при кур’єрі не виявилося ані мотузка з «кігтями», ані будь-якого іншого спорядження, що допомогло б подолати рівнесеньку чотириметрову стіну, на якій просто нема за що зачепитися. Завдяки надзвичайному хисту до подолання таких перешкод городянин міг би зробити кар’єру у великому спорті, та зараз його чекають аж ніяк не медалі, а вирок суду за незаконне переміщення наркотиків.