Волинь

0
85

У Луцьку суд обрав запобіжний захід щодо екс-міського голови Богдана Шиби
Тривають судові засідання щодо співорганізаторів луцького Євромайдану, який звинувачують у викрадені портертів Віктора Януковича з приміщення обласної ради та нечемне привселюдне поводження з ними. Третім із шести обвинувачуваних перед судом постав колишній міський голова Луцька Богдан Шиба. Він поки що отримав «найм’якший» запобіжний захід – особисте зобов’язання на два місяці (підписка про невиїзд за межі Луцька).
Видали путівник
«Пройдімося давнім Луцьком!» – так називається книжка відомого на Волині краєзнавця Вальдемара Пясецького, яка побачила світ у видавництві «Твердиня». Численні фотоілюстрації, карти, схеми, які розміщені в ній, допоможуть мешканцям обласного центру, а насамперед — його гостям, пізнати історію одного з найстаріших міст України. Автор детально розповідає про вже зниклі й нині існуючі пам’ятки минувшини, про старі міські магістралі, аеродроми, військові частини, про людей, які залишили свій слід в історії міста, котрому за майже тисячолітню свою біографію довелося побувати і центром удільного князівства, і другою столицею Великого князівства Литовського, і центром воєводства, і повітовим, і, насамкінець, центром однієї з областей України… На вміщених у книжці схемах читач може побачити місця розташування вже зниклих кладовищ, старих оборонних споруд, давно закритих готелів та ресторанів.
Засмучує одне: наклад книжки — всього 300 примірників.
Сліди міг знищити снігопад…
Після того як дитина не повернулася додому, подружжя з райцентру Рожище спробувало організувати пошуки самостійно. Однак вони виявилися безрезультатними, тож об 11-й вечора чоловік із дружиною звернулися до райвідділу внутрішніх справ.
— На пошуки 7-річного Сергійка вирушили майже дві сотні наших співробітників і волонтерів, — розповів начальник УМВС України у Волинській області генерал-майор міліції Олександр Терещук. — Вони прочісували всі закутки та ймовірні місця перебування дитини, та результати були марними. Аж тут двоє оперативників помітили на снігу дорослі й дитячі сліди, які вели в ліс…
Був снігопад, який набирав силу. Аби не втратити єдину зачіпку, правоохоронці пішли цими плутаними слідами. І близько 2-ї години ночі вони вийшли на поле до невеликої будки без дверей, що залишилася на місці колишнього водозабору. Там вони і побачили дитину, яка спала просто на землі.
Через короткий час правоохоронці встановили й того, хто перед цією надзвичайною подією втерся у довіру до дітей, які гралися в сніжки, і хитрощами викрав Сергійка. На щастя, насилля з боку молодика, який вже, до речі, раніше притягався до кримінальної відповідальності, дитина не зазнала. Але страшно навіть подумати, чим для хлопчика могла б завершитися цієї довгої грудневої ночі ночівля у будці посеред поля за мінусової температури.
Слідчим відділенням Рожищенського райвідділу УМВС України у Волинській області розпочато досудове розслідування за ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) Кримінального кодексу України. За викрадення дитини затриманому загрожує до п’яти років позбавлення волі. Нині зловмисник перебуває під вартою, а правоохоронці з’ясовують усі обставини надзвичайної події, що, на щастя, завершилася лише переляком.
Водночас ця історія ще раз нагадала: батьки мають навчати дітей вмінню казати категоричне «Ні!», якщо незнайомці під будь-яким приводом пропонують кудись піти з ними.