Волинь

0
77

Вандали сплюндрували пам’ятник упівцям, щоб зірвати урочистості
У селі Самійличі Шацького району невідомі поглумилися над пам’ятником борцям за волю України. Зокрема, вандали замалювали написи та образ вояка УПА сріблянкою. Під хрестом зловмисники залишили порожній балончик з-під фарби та робочі рукавиці. Пам’ятник розміщений на початку села Самійличі поряд з українською церквою Київського патріархату.
Незважаючи на прикрий випадок, місцевий священик отець Михайло разом з прихожанами 14 жовтня провели панахиду над загиблим повстанцями, повідомили в прес-службі Волинської обласної організації ВО «Свобода».
Наразі порушене кримінальне провадження по даному факту.
Крім того, депутат Волинської облради від ВО «Свобода» Святослав Боруцький направив депутатське звернення до начальника УМВС у Волинській області Олександра Терещука з проханням взяти під особистий контроль розслідування цього акту вандалізму.
Пам’ять кличе за Буг
Делегація Нововолинська, яку очолював заступник міського голови Едуард Савік, побувала в селі Потуржин Томашівського повіту Люблінського воєводства, де оглянула кладовище, на якому покояться українці, убиті й закатовані у 1943-1944 роках. Близько двадцяти надгробків потребують відновлення, могили — належного впорядкування.
Відбулася зустріч волинян із війтом гміни Телятин Іреною-Ельжбетою Вітовські, котра пообіцяла всіляко допомагати й сприяти у вирішенні питань, що стосуються вшанування пам’яті українців. Нововолинці обговорили з польською стороною комплекс робіт, які необхідно виконати: відновити розвалені пам’ятники, встановити огорожу та хвіртку, провести прибирання території.
Арсенал – у спадок?
Під час проведення заходів із протидії злочинам оперативники Луцького прикордонного загону отримали інформацію, що житель селища Заболоття Ратнівського району Юрій Т. зберігає в помешканні незареєстровану вогнепальну зброю та набої. Про це поінформували підрозділи МВС.
Працівники міліції, одержавши дозвіл суду, провели обшук у помешканні чоловіка. Згодом, як повідомив начальник Ратнівського РВ УМВС України в області Ярослав Соломонюк, правоохоронці в будинку знайшли шість гвинтівок, обріз мисливської рушниці, револьвер системи «Наган», кілограм пороху, майже 200 набоїв різного калібру…
Правоохоронці встановили, що 50-річний чоловік є громадянином Російської Федерації. Нині він проживає у цивільному шлюбі з місцевою жителькою. Юрій повідомив, що зброя залишилася у спадок від його покійного батька, який жив тут раніше.
Все вилучене направили для проведення експертизи в науково-дослідний експертно-криміналістичний центр при УМВС України в області. Відкрито кримінальне провадження.
Наркоторговці збідніли на два мільйони
Близько 10 кілограмів наркотичних засобів міліціонери спалили в спеціальній печі одного з ківерцівських підприємств.
Перший заступник начальника УМВС — начальник слідчого управління УМВС в області, полковник міліції Михайло Руденко розповів, що наркотики знищили згідно з рішеннями судів. Така кількість накопичилася за 10 років. До спалення їх зберігали у спеціальному приміщенні. Це психотропні речовини як рослинного походження, так і синтетичні , сильнодіючі та отруйні лікарські засоби. Були тут, наприклад, мак, коноплі, амфетамін тощо. Вартість вилученого за цінами «чорного ринку» — понад 2 мільйони гривень.