Сумщина

0
105

Нові елеватори дають роботу на селі
У селі Улянівка  Білопільського району на Сумщині став до ладу  елеватор для одночасного зберігання 12 тисяч тонн зерна. У новобудову інвестор уклав 8,5 мільйона гривень, завдяки чому в селі створено 26 нових робочих місць.
Щойно зведений об’єкт уже надає комплекс послуг із сушіння, очистки та зберігання збіжжя. В найближчій перспективі тут планують переробляти зернові. Для цього належним чином підготували механізми і обладнання.
Як розповів директор департаменту агропромислового розвитку Сумської облдержадміністрації Володимир Івченко, — це лише один з десятків об’єктів, що стануть до ладу в регіоні протягом нинішнього року. 2013-й вже окреслив контури як рік оновлення матеріально-технічної бази агропромислового комплексу.
Хороший приклад в інвестиційному відношенні подає Білопільський район. Протягом нинішнього року тут планують залучити в розвиток переробної бази АПК близько 170 мільйонів інвестиційних гривень.
Що стосується Сумщини загалом, то обсяги інвестицій перевищать показник того року щонайменше в півтора раза, або становитимуть близько 900 мільйонів гривень. На сьогодні вже надійшло понад 400 мільйонів.
Зокрема, будуть уведені в експлуатацію понад 20 зернових комплексів, 5 систем штучного зрошення, 30 об’єктів харчової та переробної промисловості. Ще 30 проектів заплановані для реалізації у тваринницькій галузі.
Особливої уваги надається розвитку сільських територій. Передбачається, що соціально відповідальний бізнес, який працює в області, виділить протягом року не менше 40 мільйонів гривень. Ці кошти будуть використані на реалізацію конкретних проектів у сільському водопостачанні, електроосвітленні,  будівництві доріг, ремонті та оновленні ФАПів, будинків культури, шкіл та дошкільних закладів тощо.
Вшанували олімпійця
У селі Олексине, що неподалік Тростянця на Сумщині, відкрили пам’ятний знак на честь видатного земляка, легкоатлета зі світовим ім’ям Володимира Куца (1927—1975 рр.).
Це саме він уславив СРСР на  ХVI Олімпійських іграх у Мельбурні (1956), встановивши там два фантастичних як на той час світових рекорди в бігові на 10 та 5 тисяч метрів. І хоч згодом Володимир Петрович перевершив свої ж досягнення, упродовж багатьох років його результати слугували орієнтиром для легкоатлетів світу.
Того дня відзначали день рідного села, відтак на мітинг зібралися не тільки односельці, а й гості з Тростянця, Сум. Право відкрити знак було надано онуку спортсмена — Олексієві Куцу.
Про життя й легкоатлетичні рекорди відомого земляка розповіли голова Сумського обласного відділення Олімпійського комітету України, срібна призерка Олімпійських ігор у Нагано (Японія) біатлоністка Олена Петрова, юна спортсменка з Тростянця Анастасія Зубаха, представники місцевої влади, земляки. До пам’ятного знака лягли букети живих квітів.
Дошкільнят записуватимуть через Інтернет
З 1 серпня на Сумщині запрацювала система електронного запису малюків до дитячих дошкільних закладів. Для цього батькам досить зайти в Інтернет, знайти потрібний садок і подати відповідну заявку. Весь процес чіткий, прозорий, позбавлений будь-якого протегування.
За порівняно короткий проміжок часу новація припала до душі тисячам татів і мам краю. Уже першого дня електронні заявки надійшли більш як від 700 батьків. А всього їх зареєстровано понад 2500. Найбільше — в містах Охтирка, Лебедин, Суми, Глухів.
Нині систему електронної реєстрації застосовують у 105 дошкільних навчальних закладах, розташованих у містах обласного підпорядкування. Так батьки заздалегідь можуть записати свого сина чи доньку до потрібного ДНЗ, враховуючи місце проживання, наявність вільних місць, просування черги, навчально-виховну програму тощо.
Передбачається, що кількість дитсадків з електронною системою реєстрації збільшуватиметься. Нині на Сумщині активно працюють над розширенням місць у наявних закладах, а також роблять прискіпливу ревізію тих приміщень, які свого часу на різних підставах були перепрофільовані. Мета — повернути їх у власність місцевих громад, щоб повністю ліквідувати черги і всі малюки мали можливість відвідувати свої улюблені «Барвінки», «Півники», «Попелюшки».