Миколаївщина

0
68

Японський міст
Уряд України видав розпорядження щодо будівництва мостового переходу через річку Південний Буг у Миколаєві. Новий міст постане на трасі Одеса—Мелітополь—Новоазовськ, що дасть змогу пожвавити рух двома міжнародними транспортними артеріями: «Євро-Азійський транспортний коридор» та «Чорноморське економічне співробітництво». Діючий нині Варварівський міст збудовано ще 1964 року, на ньому часто трапляються великі затори. Новий же, за яким у народі закріпилася назва «Японський» (кредит на його будівництво надає один із японських банків), буде за межами міста. Вартість будівництва — 3,5 млрд. гривень. За підтримки уряду Японії кредитна ставка становитиме 1, 4% з виплатою протягом 25 років.
Горіло поле
Слідчим відділом Первомайського міського відділення УМВС України в Миколаївській області розпочато досудове слідство за статтею Кримінального кодексу України «Навмисне знищення чи пошкодження майна, вчинене шляхом підпалу». В підпалі хлібної ниви ТОВ «Агрофірма Корнацьких» підозрюється 52-річний мешканець Первомайська, який був затриманий охоронною службою агрофірми. Як заявив підозрюваний, вчинити злочин його змусили невідомі особи з Первомайська, погрожуючи розправою.
Ненавчальна тривога
Мало хто вже й пам’ятає, коли востаннє проводились масові навчання з так званої цивільної оборони. Та ось у райцентрі Березівка їх довелося провести мимоволі. Бомбу вагою ледь не тонна вирили будівельники, що почали земляні роботи у приватній садибі. Пролежала вона 60 років. Після оповіщення про знахідку місцевої влади, служби МНС, міліції та ДАІ в містечку відразу було здійснено евакуацію населення в радіусі можливого вибуху. Людей тимчасово розмістили у приміщенні районного будинку культури. Автомобільний рух поблизу небезпечної знахідки перекрили і організували об’їзд транспорту іншими дорогами. Довелось евакуювати хворих із лікарні та пацієнток пологового будинку, оскільки смертоносний снаряд знайшли зовсім близько від медустанов. Заспокоївся райцентр аж після того, як з області приїхали сапери, котрі вивезли і знешкодили бомбу в одному з піщаних кар’єрів далеко за містом.