Луганщина

0
120

Студент синтезував ліки проти пухлин
Біологічно активні речовини, синтезовані 20-річним луганським студентом Іллею Феськовим, можуть стати основою нових ліків проти атеросклерозу та пухлин.
Про це повідомили у прес-службі Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.
“Під час своєї наукової діяльності у виші Ілля Феськов синтезував 35 нових біологічно активних речовин, деякі з них мають антиоксидантні властивості, інші – теоретично можуть лікувати атеросклероз і пухлини, як доброякісні, так і злоякісні”, – йдеться у повідомленні.
Дослідження студента лягло в основу наукової роботи, яка посіла на всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт 2-е місце. Зараз Ілля Феськов планує провести клінічні дослідження отриманих результатів.
“Висока теоретична вірогідність ефективності препаратів дозволяє говорити про перспективність цих речовин і можливе практичне застосування в майбутньому. Якщо клінічні дослідження підтвердять властивості сполук, то ці речовини можуть стати основою нових ліків”, – відзначив І. Феськов.
Троє дітей з дорослими загинули через сигарету
Попередня причина пожежі, яка нещодавно сталася у Луганську і внаслідок якої загинули 6 луганчан, – паління в ліжку. Про це повідомила прес-секретар прокурора м. Луганська Ольга Дяченко.
“Попередня причина пожежі – паління в ліжку. Також, за попередньою інформацією, з пожежі вдалося врятувати двох осіб – сина загиблого господаря будинку і чоловіка, який знімав у цієї сім’ї кімнату”, – зазначила О. Дяченко.
Як повідомили в прес-службі ГУ ДСНС у Луганській області, під час виникнення пожежі в приміщенні знаходилися 58-річний господар із 6-річною внучкою і жінка, яка знімала у цієї сім’ї кімнату. Згодом вогонь поширився на галерею і дах іншого приміщення, де у той час знаходилися 29-річний син господаря, його дружина і двоє дітей – 6 місяців і 3 років.
Як повідомлялося раніше на місце пожежі, яка сталася в приватному будинку в Луганську, співробітники ГУ ДСНС виявили тіла 3 дорослих і 3 дітей, які загинули від отруєння продуктами горіння.