Вінниччина

0
64

Корифеї завітали на Поділля
Помітною подією в культурному житті Вінниці стало відкриття в обласному художньому музеї виставки «Корифеї українського мистецтва» з фондів Дирекції художніх виставок України. На ній представлено полотна видатних митців М. Глущенка, С. Шишка, О. Шовкуненка, М. Дерегуса, Г. Мєліхова, С. Подерв’янського, В. Пузиркова, З. Шолтеса, А. Кашшая, В. Чегодара, В. Одайника, Ф. Захарова та багатьох інших, які ще за життя стали широко відомими в нашій країні та за її межами.
Яскраві творці нових течій і напрямів в українському живописі, вони сміливо поєднують принципи української класичної школи з найсучаснішими європейськими зразками. Ці картини, створені у другій половині ХХ століття, фактично є історією українського живопису. За сюжетом переважають пейзажі й натюрморти, кожне полотно показує характер і манеру письма живописця, його високу художню майстерність.
Музей працював один день
Мобільний музей Папи Римського Іоанна Павла ІІ, створений два роки тому на його батьківщині у Кракові, на один день прибув до Вінниці.
Це автобус завдовжки 18 і заввишки чотири метри. Тут представлено фотознімки різних років, рясу, головний убір, нагрудний хрест, годинник, окуляри. Є часослов, котрим понтифік користувався при щоденній молитві. А ще — старенькі лижі, на яких ходив у молодості майбутній Іоанн Павло.
До Вінниці музей завітав завдяки старанням Генерального консула Республіки Польща у Вінниці Кшиштофа Свідерека. За його словами, експозицію також представлять у Бердичеві, Житомирі та Києві. До Вінниці музейний автобус прибув з Хмельницького, а першим містом його зупинки був Львів.
«Геть «Монсанто!»
Саме так скандували учасники акції протесту під стінами Вінницької облдержадміністрації. Понад 30 вірян з низки релігійних організацій (дехто — разом з дітьми) висловили невдоволення тим, що компанія має намір будувати у місті завод з виробництва насіння кукурудзи. Протестувальників підтримали козаки полку імені Івана Богуна.
Акція відбулася після того, як «Монсанто» подала заявку на участь у тендері на оренду 80 гектарів землі у промисловій зоні на околиці Вінниці.
— Хоча представники компанії стверджують, що вироблятимуть насіння лише традиційної селекції, її репутація не дає підстав вірити в такі обіцянки, — каже отаман полку Володимир Воловодюк. — Адже ця міжнародна компанія відома як виробник генно-модифікованого насіння. Ми прагнемо не допустити, щоб таке підприємство з’явилося у нашому місті. І в жодному іншому регіоні України.
Валерій Ковальов, керівник православного центру «Святий Георгій», наголошує, що віруючі серцем вболівають за свою землю, щоб вона не стала відстійником брудних технологій, щоб діти на ній росли здоровими.
Протестувальники тримали плакати з написами: «Захистіть нашу землю і дітей від варварів» та «Ні — ГМО!». Вони вимагали винести питання будівництва заводу на засідання спеціальної комісії облради з подальшим обговоренням на сесії, яка запланована на 22 червня (у цей день, за словами організаторів акції, пікетувальників буде ще більше!).
— На жаль, поки що зібрати комісію не вдалося через неявку багатьох депутатів, — коментує її голова, депутат облради Наталія Солейко. —Тому засідання перенесли на 18 червня.
Тим часом міський голова Вінниці Володимир Гройсман переконаний: «Земля не має пустувати, бо місту потрібні нові підприємства, а людям — робочі місця. Чи виграє тендер ця компанія, прогнозувати зарано».