Львівщина

0
91

“Арену Львів” демонтують
Збудований до Євро-2012 стадіон “Арена Львів” почали демонтувати! Правда, не офіційно – розбирають будівлю мародери. Днями правоохоронці затримали двох жителів села Сокільники (власне, на території цього населеного пункту і збудована споруда), які самовільно займались демонтажем стадіону. Вони вже встигли вивезти з території комплексу дві цегляних стіни, залізні ворота, сто метрів загороджувальної сітки, майже тонну арматурних конструкцій та дві плазмові панелі! Кажуть, “працювали” під замовлення – крадене збували серед односельчан та мешканців Львова.
У Львові – фонтан закоханих
Львів має ще одну туристичну родзинку – фонтан закоханих. Його спорудили навпроти готелю “Львів”.
Оригінальний подарунок місту зробив власник одного з ресторанів. Фонтан не простий, а музичний, створений на честь місцевих Ромео і Джульєтти. Він уособлює історію вічного кохання, що зародилося у Львові у XVI столітті. За легендою, “шекспірівське” почуття спалахнуло в Галичині між українською дівчиною Пелагією та вихідцем з родини італійських купців Ромуальдо Міккеліні. Трагічна смерть закоханих примирила ворогуючі сім’ї, поєднала представників двох різних конфесій – католицької та православної. На надгробках загиблих молодят були зображені серця, які з’єднали могили, зруйнувавши стіну між двома церквами.
Кажуть, саме ця історія про трагічну любов свого часу облетіла Європу й “оселилася” у Вероні. Та тепер вона ожила і у Львові. Дві статуї, споруджені на фонтані з вбудованою сучасною підсвіткою, символізують Пелагію та Ромуальдо. І тепер кожен охочий зможе залишити тут на честь кохання часточку свого серця.
Галичани живуть 72 роки
Така приблизно середня тривалість життя мешканців Львівської області. За статистичною інформацією, довше від львів’ян живуть у Києві (72,66 року) та в Тернопільській області (72,1), а найкоротший середній вік у жителів Донецької області — 67,9 року.
За роки незалежності середня тривалість життя в країні зросла майже на два роки. У 1995—1996 роках українці в середньому жили 67 років.
Вирує ярмарок
У Львові  на проспекті Свободи перед Театром опери та балету імені Соломії Крушельницької розгорнуто традиційний Великодній ярмарок, на який завітали сотні тисяч гостей із усіх куточків України та ближнього і далекого зарубіжжя. У цьому маленькому містечку, спорудженому посеред великого міста, у численних дерев’яних будиночках можна придбати паски та інші вироби з тіста, шоколад, мед, великодні сувеніри, вишиванки, витвори з кераміки, дерева, лози, льону, скла, шкіри, бісеру, металу…
Тим відвідувачам, чий гаманець уже не витримує випробувань довготривалими травневими святами, теж не доводиться сумувати на веселому торговищі. Адже його організатори підготували цікаву розважальну програму: працюють майстер-класи, зокрема з виготовлення об’ємних великодніх листівок, підвісок «Диво-орнамент», витинанок, ляльок-мотанок. Також для львів’ян та гостей міста проводяться танцювальні вечори, покази короткометражних фільмів, дають концерти популярні молодіжні гурти.
Триватиме львівський Великодній ярмарок до 19 травня.