Запоріжжя

0
78

Мелітопольський «досвід»
Правоохоронними органами Запорізької області знешкоджено злочинне угруповання з корумпованими зв’язками, до якого входили п’ять осіб, у тому числі мелітопольський міський голова та два його заступники.
Про це повідомив заступник начальника управління нагляду за додержанням законів при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства Генеральної прокуратури України Станіслав Туровський. Він зазначив, що вказані особи впродовж 2011 — 2012 років вимагали і отримували хабарі від керівників підприємств, які здійснюють перевезення пасажирів на маршрутах загального користування. Встановлено фактів на суму понад 1,5 млн. грн. Стосовно всіх членів організованого злочинного угруповання судом обрано різні запобіжні заходи. Під час розслідування накладено арешт на майно підозрюваних. Хід розслідування у кримінальному провадженні перебуває на контролі Генеральної прокуратури. Деякі експерти припускають, що чиновники-«регіонали» просто з кимсь «не поділились».
Унікальні експонати представлені на виставці “Козак Мамай та люлька”
Понад триста унікальних курильних трубок з різних країн представлено на виставці “Козак Мамай та люлька”, що відкрилася в Запоріжжі. Про це повідомив завідувач науково-просвітницького відділу національного заповідника “Хортиця” Сергій Дударенко.
“На виставці “Козак Мамай та люлька” представлено понад триста унікальних експонатів курильних трубок, зібраних у різних країнах світу – Туреччині, Чехії, Польщі, Франції, Росії та Україні. Велику частину експонатів передали у дар музею їх колишні власники. Багато трубок мають справжню історичну цінність”, – розповів С. Дударенко.
На думку організаторів виставки, козацькі трубки – невід’ємний атрибут козаків Запорізької Січі та частина їх культури.
За словами завідувача історико-культурного комплексу “Запорізька Січ” Михайла Левченка, для наповнення трубки козаки використовували степове різнотрав`я: м’яту, чебрець, ромашку, чистотіл та інші корисні для організму трави, як це робив легендарний Мамай. “Запорізькі козаки знали секрети трав, збирали, сушили, а потім подрібнювали на порошок. Допінгові рослини наші предки не курили. Вони від природи були надзвичайно відважними і сильними”, – відзначив М. Левченко.
За словами організаторів заходу, виставка “Козак Мамай та люлька” буде постійною, і відвідати її зможуть усі бажаючі з 9 до 18 години у будь-який день тижня, крім понеділка.