Вінниччина

0
79

Відновимо старовинний парк!
Місячник озеленення Вінниччини в обласному центрі розпочали зі старовинного парку, закладеного багато років тому поміщиком Грохольським.
Нині тут розташований обласний ендокринологічний диспансер. Його головний лікар, він же голова громадської ради при облдержадміністрації та облраді Пилип Прудиус, звернувся до молоді міста з пропозицією відновити старі дерева. Ініціативу підтримали члени благодійного фонду «Здорова нація», які разом із його президентом Вадимом Кудіяровим вийшли на суботник. Активними учасниками акції «Відновимо старовинний парк!» стали також спортсмени міста.
— Загалом ми посадили сто саджанців червоного дуба та двісті ялинок, — каже Вадим Кудіяров. — Це було в суботу, 13 квітня. А наступного дня разом із активістами громадських рухів «Народна Воля» та «Екологічний опір» садили дерева вздовж вулиці Червоноармійської у Вінниці.
— Щоб досягти середньодержавного показника заліснення території, нам треба озеленити ще тридцять тисяч гектарів краю, — повідомили в прес-службі обласного управління лісового та мисливського господарства. Нині на Вінниччині показник лісистості становить менше 14 відсотків (середньоукраїнський показник — 15,6%). Для порівняння: Білорусь заліснена на 35%, Німеччина — на 30%, Польща — 28%.
Пішов із життя Микола Кіпоренко
Сумна звістка захмарила минулі вихідні. В ніч на 6 квітня 2013 року пішов із життя Микола Іванович Кіпоренко — головний редактор Головної редакції Зводу пам’яток історії та культури при видавництві «Українська енциклопедія» імені М.П. Бажана.
М. І. Кіпоренко народився 29 серпня 1934 року в селі Садове Літинського району Вінницької області в хліборобській родині. Закінчивши 1957 року факультет журналістики Київського державного університету імені Т. Шевченка, майже три десятиліття віддав газетярській справі: власний кореспондент, завідувач відділу, заступник головного редактора низки обласних і республіканських газет. Згодом очолював такі популярні свого часу видання, як журнал «Ранок», газети «Молода гвардія», «Комсомольское знамя», «Вечірній Київ».
 Микола Іванович був не тільки талановитим організатором творчого життя редакції; читачам запам’ятовувалися його вдумливі, аналітичні статті, нариси, репортажі, критичні публікації.
 Наприкінці 1980-х Микола Кіпоренко обійняв посаду завідувача наукової редакції, а згодом головного редактора Зводу пам’яток історії та культури у видавництві «Українська енциклопедія» імені М.П. Бажана.
М.І. Кіпоренко доклався до підготовки і випуску унікального видання — 28-томного Зводу пам’яток історії та культури України.
Невсипуща багатолітня журналістська і видавнича діяльність М.І. Кіпоренка гідно оцінені державою, людьми. Він — заслужений журналіст України, лауреат премії імені Я. Галана, нагороджений кількома орденами і медалями, багатьма іншими відзнаками.
Світла пам’ять про Миколу Івановича Кіпоренка назавжди залишиться в серцях колег по роботі, численних друзів, усіх, хто зустрічався з ним на життєвих шляхах.