Закарпаття

0
80

Паводок заблокував дорогу
Через перелив води між селами Тисянка та Геївці Ужгородського району заблоковано дорогу місцевого значення. Про це повідомили в Управлінні ДСНС у Закарпатській області.
«У зв’язку з формуванням максимального рівня паводкової хвилі в низинній частині ріки Латориця триває перелив води в міждамбовому просторі заплавної автодороги місцевого значення між селами Тисянка та Геївці 200 метрів завдовжки і з шаром до 30 сантиметрів», – повідомили у ДСНС.
Рух атотранспорту цією ділянкоюі припинено. На автодорозі встановлено попереджувальні знаки та організовано об’їзд.
П’яний хуліган покусав міліціонера
На Закарпатті п’яний чоловік укусив капітана міліції, зірвав шеврон з куртки лейтенанта і вдарив сержанта. Про це повідомили у черговій частині Іршавського РВ УМВС України в області.
«У селі Лоза Іршавського району після святкування в одному з барів п’яний 34-річний місцевий житель розбешкетувався. Коли викликали міліцію, хуліган не втихомирився. Біля службового автомобіля він несподівано ударив ногою в пах водія автомобіля – старшого сержанта міліції. Далі відірвав шеврон на куртці лейтенанта міліції, а на завершення ще й вкусив за руку дільничного у званні капітана міліції», – розповіли у райвідділі.
Хулігана вгамували й доправили в Іршавську райлікарню. За результатами аналізів було встановлено, що в його крові вміст алкоголю становить три проміле, що відповідає тяжкому ступеню сп’яніння.
За злісну непокору й опір працівникам міліції хуліган буде притягнутий до відповідальності.
Митниця наповнює бюджет
За січень-березень Чопська митниця, підпорядкована Міністерству доходів і зборів України, переказала до скарбниці 322 млн. грн. (майже на 4 млн. більше, ніж за перший квартал торік), з яких 293 млн. грн. спрямовано до обласного бюджету. Цьогоріч зовнішньоекономічні операції здійснювали 863 підприємства Закарпаття.
За цей час у зону діяльності Чопської митниці імпортовано товарів, які підлягали оподаткуванню, на 150 млн. дол. загальною вагою 73 тис. тонн, що більше за аналогічний період на 49% за вагою.
Як зазначає керівник митниці Олександра Похилько, нині немає жодних проблемних питань між суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності та митницею. Успішно введена торік система електронного декларування значно пришвидшила митне оформлення. Тож, якщо протягом першого кварталу нинішнього року 70 відсотків декларацій оформлено за «електронкою», то за аналогічний період минулого року — лише 4 відсотки. А після надання повноважень суміжних служб митникам здійснювати попередній документальний контроль значно простіше, скорочено час на оформлення вантажів на кордоні. Такі митні новації створюють привабливі умови для залучення інвестицій на Закарпаття.