Івано-Франківщина

0
103

По золото — на цвинтар

Моторошні чутки про наругу над останками людей, похованих у сімейному склепі, розбурхували одне з сіл Рогатинського району, поки нащадки померлих не звернулися до райвідділу міліції. Під підозру правоохоронців потрапив 39–річний родич заявників, проте встановити його місцеперебування виявилося не так просто. Лише через кілька днів, як повідомили у прес–службі прикарпатської міліції, цього чоловіка вдалося розшукати у місті Бережани сусідньої Тернопільської області. Тоді й випливли на поверхню подробиці цієї історії, не пов’язаної ні з зухвалим криміналом, ні з містикою.
Як з’ясувалося, підозрюваний, котрий мав проблеми із психікою, якось пригадав, що його дядька нібито поховали разом із його особистими золотими речами. Аби перевірити цю версію, він і проник у родинну гробницю. Та, розбивши дядькову домовину, коштовностей не знайшов, у дідовій — теж. Замітаючи сліди вандалізму, зловмисник виїхав iз Тернопілля. Він зізнався також, що раніше, обікравши крамницю в рідному селі, використовував склеп як схованку від міліції. Тепер золотошукачу, очевидно, доведеться пройти курс примусового лікування у спеціальному медичному закладі.

Вакансія для цілителя

Головний лікар Івано-Франківська Тарас Масляк із робочої поїздки до В’єтнаму, де він вивчав особливості тамтешньої системи охорони здоров’я, повернувся додому з несподіваним проектом. «Найперше я був глибоко вражений результатами гармонійного поєднання сучасної традиційної медицини з народною, до якої вдаються в’єтнамські лікарі, — розповів Тарас Романович. — Разом із найновішими досягненнями світової медичної практики вони продовжують вдало застосовувати акупунктуру, голковколювання, масаж, припікання, бальнеологію і фітотерапію. Це дає добрі наслідки при лікуванні багатьох недуг, зокрема й онкологічних, сприяє швидшому видужанню пацієнтів, котрі перенесли інсульти, інфаркти, різні неврологічні захворювання. Наша народна медицина також має чимало прикладів успішного лікування багатьох хвороб, тому, на мою думку, теж має право на застосовування в офіційних медичних закладах».
Поєднувати медикаментозне лікування з досягненнями народного цілительства Тарас Масляк хоче почати, за його словами, з експерименту в Івано¬-Франківській центральній міській клінічній лікарні, запросивши туди фахівця з нетрадиційної медицини. Ще кілька прикарпатських невропатологів та фізіотерапевтів поїдуть до В’єтнаму вивчати тамтешній «знахарський» досвід.

Параска Хома пожертвувала одну зі своїх робіт у фонд святого Миколая

Акцію «Святий Миколай іде до сиріт», яка вже понад місяць триває в Івано–Франківську під патронатом місцевого відділення Мальтійської служби допомоги, підтримало чимало мешканців Прикарпаття. Серед них — покутянка Параска Хома, відома художниця народного декоративного розпису, послідовниця Катерини Білокур. «Наша мама з нагоди кожного свого ювілею намагається зробити якісь приємні сюрпризи діткам, — розповідає невістка й менеджер майстрині Стефанія Хома. — До 75–річчя від дня народження її роботи експонувалися в Івано–Франківському обласному академічному ляльковому театрі імені Марійки Підгірянки. До 80–річного ювілею вона захотіла виставити на продаж свою картину «Холодні жоржини», а отримані кошти передати в розпорядження фонду святого Миколая».
Як повідомили місцеві «мальтійці», картину зі стартовою ціною лоту в 3 тисячі гривень виставлено на благодійний аукціон. Виручені в такий спосіб гроші планують використати на придбання ліжок для дитячого притулку в селі Мединя Галицького району.

Вуличне освітлення модернізують

Івано-франківські комунальники планують модернізувати систему вуличного освітлення наступного року. Першочергово замінять повітряні електролінії, що розташовані в зоні дитячих і спортивних майданчиків та у багатолюдних громадських місцях. Комунальне підприємство «Міськсвітло» планує замінити старі світлофори в Івано-Франківську, а також модернізувати власну спецтехніку задля високоякісного монтажу вуличних електромереж.

Новорічний настрій творитимуть спільно

Міський виконавчий комітет надсилатиме підприємцям Івано-Франківська листи з проханням до Нового року прикрасити свої вітрини гірляндами. Про це повідомив заступник міського голови з житлово-комунальних питань Микола Саєвич. Торік мерія надсилала схожі листи, але не всі підприємці на них відгукнулися. Загалом на святкування Нового року в Івано-Франківську планують витратити 187 тис. грн.

В області створять трудові архіви

Голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк розпорядився утворити в населених пунктах області у разі потреби трудові архіви зі статусом юридичної особи «для забезпечення збереженості документів з особового складу ліквідованих суб’єктів господарської діяльності, незалежно від форм власності». Райдержадміністраціям та виконкомам міст, сіл та селищ доручено при формуванні проектів бюджетів на 2013 рік передбачити видатки для фінансування трудових архівів з місцевих бюджетів.