Херсонщина

0
88

Квітує ковила

Над притихлими просторами древньої Скіфії вже й перші сніжинки проносяться, а у єдиному в Європі нерозораному заповідному степу і цвіте, і колоситься червонокнижна… ковила! Не у квітні-травні, як завжди, а у переддення календарної зими.
Востаннє ось так о цій порі ковила українська (Stipa ucrainica) квітувала, кажуть, десь на початку 70-х років минулого століття.
— Ми спершу думали, що цей сріблястий килим невеликий — 30 чи й 50 гектарів, а виявилося, що цвітіння і колосіння охопило площу в кілька квадратних кілометрів, — каже директор біосферного заповідника «Асканія-Нова» імені Ф. Е. Фальц-Фейна Віктор Гавриленко.
Учені-біологи пояснюють такі аномалії надзвичайно посушливим літом, 40-градусними температурами, затяжним бездощів’ям.
Фахівці побоюються, що ковила може «перегоріти» і навесні не зацвісти зовсім.
Популяції цієї рослини охороняє держава, заборонивши не тільки розорювання заповідних степів, а й заліснення ділянок, надмірне випасання худоби, навіть збирання колосків на букети. Ковилу розмножують і розводять у спеціально створених умовах, зокрема в Донецькому ботанічному саду Національної академії наук України. Проте біологи б’ють на сполох: поширення виду неухильно скорочується. А тут ще й аномальні температури…

У Тьмутаракань і назад

На Херсонщині відбувся V Міжнародний історичний екстрим-марафон «Тьмутараканські гонки». Похід у минувшину організував місцевий Центр живої історії «Олешшя» (так раніше називалася місцевість на лівобережжі Нижнього Дніпра).
У змаганнях, які проходили навіть уночі, взяли участь команди з Києва, Москви, Одеської, Чернігівської, Чернівецької, Вінницької областей і господарі перегонів. Хлопці та дівчата в одязі, ошитому за зразками VIII-XIII століть, подолали майже півсотні кілометрів через піски, озера і ліси, різні перешкоди. Не обійшлось і без імпровізованих збройних сутичок. Із призом екстрим-марафону — 10-літровою дубовою діжкою — повернулися додому вікінги, які представляли Буковину.

Вихопив пістолет і прострелив з нього броньоване скло каси

У Херсоні невідомий зловмисник зайшов у банк на проспекті Ушакова, що лише за кілька кварталів від будівлі облдержадміністрації, вихопив пістолет і прострелив з нього броньоване скло каси. Після цього він перебрався до робочого місця касира, забрав понад 5500 доларів, 27 тисяч російських рублів та 7,8 тисячі гривень і втік. У банку була кнопка тривоги, але його працівниці так налякалися, що просто забули її натиснути. Затримати втікача по гарячих слідах не вдалося. А в курортному місті Скадовську двоє невідомих у масках з пістолетами вдерлися до ювелірного салону на вулиці Гагаріна і вигребли звідти 260 золотих прикрас на 350 тисяч гривень. Тут розбійники також змогли безперешкодно утекти.