Київ

0
53

Археологи знайшли могилу матері гетьмана Івана Мазепи

Під будівлею Мистецького арсеналу в Києві знайдено останки ігумені Києво-Печерського Вознесенського монастиря Марії Магдалини (до чернецтва – Марина Мокієвська), яка є матір’ю гетьмана Івана Мазепи.
За даними секретаря настоятельки Фроловського монастиря Херувіми, раніше на місці Мистецького арсеналу був розташований Києво-Печерський Вознесенський монастир, ігуменею в якому була мати Мазепи.
«У 1712 році, за п’ять років після смерті матері гетьмана, на місці монастиря вирішили побудувати завод «Арсенал». І за наказом Петра І храм переїхав з Печерська на Поділ – тепер це наш Фроловський монастир», – розповіла черниця.
Коли на території заводу «Арсенал» вирішили зробити культурний центр, там стали проводити археологічні розкопки. Так було знайдено поховання черниць, у тому числі матері Мазепи. Загалом під «Арсеналом» знайшли понад 260 поховань.
Прах черниць і матері Мазепи буде перепоховано на території Фроловського монастиря з благословення митрополита Київського, глави УПЦ МП Володимира.
За даними істориків, Марина Мокієвська народилася імовірно між 1617 і 1621 роком у старовинному шляхетському православному роді біля Білої Церкви. Взяла шлюб зі Степаном Адамом Мазепою не пізніш за 1638 рік. Народила двох дітей – сина Івана і дочку Олександру.
Після смерті чоловіка в 1665 році присвятила себе громадському і церковному життю. Була членом Луцького Хрестовоздвиженського братства. За припущенням, у 1674 або 1675 році прийняла постриг із ім’ям Марії Магдалини. У 1686 році вже була ігуменею Києво-Печерського Вознесенського жіночого монастиря. З 1687 року вона стала ігуменею Глуховського Преображенського жіночого монастиря.

«Київводоканал» пропонує підвищити тарифи на воду на 40%

У Києві на сьогодні потрібно підняти нинішній тариф на водопостачання і водовідведення як мінімум на 40%, щоб покрити собівартість послуг «Київводоканалу». Про це заявила заступник генерального директора ПАТ «АК «Київводоканал» з юридичних питань та інвестицій Віта Струкова.
«Ми як підприємство водопостачання є об’єктом регулювання з боку Національної комісії з регулювання ринків комунальних послуг. І ми регулярно подаємо і оновлюємо свої пропозиції, які містять визначення собівартості наших послуг. Ми будемо задоволені, якщо хоча б на 100% буде покриватися тарифом собівартість наших послуг», – зазначила вона.
На сьогодні, за словами Струкової, собівартість послуг Київводоканалу покривається тарифом тільки приблизно на 60%. Таким чином, заборгованість водоканалу перед «Київенерго» зростає щомісяця без визначення джерел.
«Ще ми будемо більш щасливі, якщо тариф буде містити інвестиційну складову. Ми подали комісії інвестиційну програму, вона підтверджена рішеннями Київради про реформування водопостачання та водовідведення, яка містить перелік заходів саме з енергозбереження. Тобто, скорочення наших видатків на енергопостачання. І комісія сама визначає, які з цих заходів повинні покриватися за рахунок тарифу. Таким чином, нам встановлюють так звану структуру тарифу: стільки-то коштів використовується на заробітну плату, стільки-то буде використано на модернізацію, стільки-то коштів буде йти на оплату за енергоносіїв», – зазначила вона.
Віта Струкова також звернула увагу, що сьогодні тільки, щоб покрити собівартість послуг, потрібно підняти тариф на водопостачання для населення. як мінімум на 40%.
«Так. Це потрібно, щоб покрити тільки собівартість. Що стосується інвестиційної складової, то потреба в оновленні в Києві складає астрономічну цифру. І ми не розраховуємо, що ці кошти будуть, скажімо, компенсовані за рахунок тарифу. Оскільки в усьому світі джерела допомоги на оновлення – це винятково державна підтримка», – додала вона.