Сумщина

0
107

Керівників “Беркута” в Сумах звинувачують у здирництві

У Сумах керівництво підрозділу міліції спеціального призначення “Беркута” піде під суд за звинуваченням у здирництві. Про це під час прес-конференції повідомив прокурор Сумської області Руслан Білоконь.
«Встановлено, що керівництво спецпідрозділу регулярно вимагало від своїх підлеглих віддавати їм із зарплати по 150 грн», – зазначив Білоконь.
За його інформацією, прокуратура планує завершити досудове слідство і направити кримінальну справу проти керівника «Беркута» і двох його заступників до суду. Справу порушено за ч.3 ст. 364 КК України – «зловживання службовим становищем, вчинене працівником правоохоронних органів».
Водночас прокурор зауважив, що складність розслідування цієї справи полягає в тому, що 50 відсотків особового складу «Беркуту» стверджують, що ніяких хабарів нікому не давали і нічого не платили, уточнивши, що таку позицію зайняли офіцери. Натомість рядовий склад стверджує, що протягом року вони платили по 150 грн.
«Інша проблема – за що платили. Якщо вони збирали ці гроші і витрачали на власні потреби – це одне питання. Якщо на потреби служби – інше. Потрібно документально підтвердити, куди витрачалися ці гроші. Була призначена експертиза, якій передувала ревізія, щоб кваліфікувати дії керівництва «Беркута». Підтверджень, що гроші витрачалися на службу, ми на сьогодні не знайшли», – підкреслив Білоконь.

Порушено кримінальну справу щодо судмедекспертів за “непобачені” побої

Керівництву Сумської міської прокуратури доручено порушити кримінальну справу стосовно сумських судмедекспертів, які проводили первинну експертизу померлого в міліції у січні нинішнього року сумчанина Олексія Ходакова. Про це на прес-конференції повідомив прокурор Сумської області Руслан Білоконь.
«Я поставив завдання перед прокурором міста Суми порушити кримінальну справу проти сумських експертів, що проводили первинну експертизу у цій справі», – заявив він.
Нагадаємо, 17 січня в Ковпаківському райвідділі міліції міста Сум під час бесіди з ним оперативних працівників помер 32-річний Олексій Ходаков.
Висновки первісної судмедекспертизи, проведеної місцевими експертами, свідчили, що смерть сумчанина настала в результаті інтоксикації та гострого панкреатиту. Згідно ж висновків експертизи співробітників головного бюро СМЕ при МОЗ, насправді смерть настала від травматичного шоку, викликаного численними тілесними ушкодженнями голови, тулуба, верхніх і нижніх кінцівок.
Після отримання результатів експертизи трьох співробітників міліції, які проводили бесіду з померлим, спочатку затримали, а потім суд вирішив прийняти до них міру запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.
Згодом стосовно правоохоронців порушили кримінальну справу, слідство в якій, за словами прокурора області, завершиться до середини листопада.