Чернівеччина

0
104

Влада не хоче регіональної румунської мови

Поки статус російської мови всупереч закону «Про засади державної мовної політики» переможною ходою йде по Східній і Південній Україні, в Чернівецькій області жодна з рад не прийняла рішення про надання статусу регіональної румунській чи молдовській мовам. Про це заявляє народний депутат Геннадій Москаль.
І це вкотре підтверджує – владна партія дала вказівку не допустити надання статусу регіональної жодній іншій мові, крім російської. Як приклад цьому – рішення Герцаївської районної ради від 22 серпня 2012 року про створення робочої групи з 7 осіб із числа депутатів місцевих рад та фахівців із румунської мови по імплементації положень Закону України «Про засади державної мовної політики».
« Начебто без робочої групи районна рада не знає, що на території Герцаївського району проживає переважно румунське населення, – каже нардеп. – Я направив майже в кожну сільську раду листи з вимогою виконання Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Закону України «Про засади державної мовної політики», однак від прийняття відповідних рішень місцеві ради під потужним тиском Партії регіонів, як можуть, ухиляються».

Буковинські курорти готуються до зимового сезону

Буковинський гірськолижний курорт Мигово хоч і не найзнаменитіший в Україні, але має свої переваги – компактне розташування і пристосованість як для лижників-початківців, так і для сноубордистів.
Нині тут – у розпалі будівельні роботи. До зимового сезону зводять новий готельний комплекс на 150 місць із розважальними та оздоровчими закладами.
На курорті – 3 спуски з гори Кичера та 2 підйомники. У невеличкій долині під горою підприємці намагаються розмістити якомога більше готелів. Улітку курорт не порожніє – тут працює дитячий табір.
Поруч із розвагами тут – навчання англійської. Зимова ковзанка влітку стає ролердромом, басейни та сауни відкрито цілий рік, для прогулянок є коні та велосипеди.
«Звідси ми можемо собі дозволити піти у будь-якому напрямку в похід з дітьми на цілий день. Багата українська природа і оздоровлення дітей», – розповідає директор центру активного дитячого відпочинку Олеся Рудько.
Тут щороку відпочивають понад 20 тисяч людей. Половина з них живе у туркомплексі, решта – у місцевих садибах. Голова сільради каже: торік курорт перерахував до бюджету селища 350 тисяч гривень.
«Розвивається і зелений туризм у садибах. Наші односельчани теж на тому заробляють якусь копійку – іде відрахування до сільського бюджету. Будуються дороги, робиться освітлення, дамби, укріплюємо береги річок», – каже сільський голова Мигово Василь Іванчук.
Місцеві мешканці про курорт різної думки. Родини тих, хто працює тут, звісно, радіють. Але таких – не більше 20 на 2-тисячне село. Хоча чимало жителів Мигово таки мають зиск від курорту – бо продають туристам харчі і пропонують житло.
Стоки з туркомплексу потрапляють до річки, яка тече селищем. Поза камерою люди зізнаються – за 7 років існування курорту в селищі так і не облаштували пішохідних переходів через дорогу – а взимку ж машини йдуть одна за одною. Та й на добудову обіцяного садочка весь час бракує грошей.