Харківщина

0
82

Дужі хлопці спортивної статури розігнали «мовний» майдан

Багатостраждальний «мовний» майдан Харкова пережив черговий напад. Цього разу замість комунальників і судових приставів на учасників безстрокової акції протесту буквально налетіли шестеро молодиків спортивної статури. За словами одного з активістів Дмитра Пилипця, «спортсмени» з’явилися одразу після того, як у саду Шевченка (останнє місце дислокації «майдану») вимкнули на ніч електричне світло. Посеред суцільної пітьми нападники понівечили агітаційні матеріали та прапори й прихопили з собою деякі речі.
Потерпілі одразу ж викликали міліцію, але оперативники на місце НП прибули більше, ніж через годину. Учасникам акції такі дії правоохоронців здалися щонайменше дивними, оскільки до цього часу їхня патрульна машина чергувала біля активістів цілодобово. «Однозначно можна говорити, що наліт є спланованим і режисованим міською владою, — переконаний Дмитро Пилипець. — Синхронні дії бандитів і співробітників міліції — тому переконливий доказ». Втім, здаватися «мовники» не збираються. Кажуть, як тільки придбають нові прапори і напишуть свіжі гасла, одразу знову організують «майдан».
До речі, згадану акцію протесту Харківський окружний адміністративний суд забороняв уже не раз за позовом чиновників мерії, вважаючи, що відповідач не виконує вимоги «Тимчасового положення про порядок розгляду питань про організацію та проведення зборів, мітингів, походів і демонстрацій у місті Харкові». Влада також побоюється, що «мовний» майдан заважатиме харків’янам відпочивати і може зчинити ДТП. У результаті регулярних судових заборон учасники акції протесту змушені були не раз змінювати адресу: з майдану Свободи перебралися до пам’ятника футбольному м’ячу, а звідти до пам’ятника Шевченку. Саме біля Кобзаря на них і напали «спортсмени».

У вбивстві журналіста підозрюють екс-міліціонера

Убивство харківського журналіста, редактора газети «Новий стиль» Василя Климентьєва розкрито. Головний підозрюваний у вбивстві журналіста колишній співробітник Харківського УБОЗ Андрій Козар оголошений у розшук. Про це повідомив начальник Слідчого управління Міністерства внутрішніх справ Василь Фаринник під час відеоконференції у Будинку уряду. За його словами, найімовірніше, Андрій Козар убив Василя Климентьєва з чиєюсь допомогою. Начальник слідчого управління також повідомив, що Андрія Козара підозрюють у скоєнні ще двох злочинів.
Нагадаємо, Василь Климентьєв займався журналістськими розслідуваннями. Він зник два роки тому. У міліції було кілька версій його зникнення. Нині основна версія зникнення харківського журналіста — вбивство через професійну діяльність.