АР Крим

0
95

Свята вода до прокуратури довела…

Візит православного священика до дитсадка у Старому Криму закінчився для керівництва дитячого закладу великими неприємностями. Скандал розгорівся через те, що батюшка покропив дітлахів освяченою водою…
Обряд обурив одну з виховательок. Жінка заявила, що директор дитсадка не мала права на таку «самодіяльність», зважаючи, що більшість дітей в освяченій батюшкою групі – кримські татари, і їхня віра – мусульманська.
Справа дійшла до прокуратури. Там провели перевірку і розцінили дії керівника дитсадка як порушення законодавства про релігії. Покарали директора доганою.
Поки гості подушками одне одного колошматили, бармени стометрівку із пивом долали…
Хоч у календарі свято вулиці Рузвельта не значиться, жителям Ялти святкового настрою це не псує. Вже сьомий рік поспіль вони збираються на «вуличні іменини», відзначаючи день однієї з найіменитіших ялтинських вулиць.
У 52-річної «іменинниці» – своя історія. Вулицю назвали на честь 32-го президента США Франкліна Делано Рузвельта, який приїздив в Ялту у 1945 році (для участі в Ялтинській конференції). Але президентське прізвище колишній Бульварній дали лише 15 років потому. І хоча для ухвалення такого рішення достатньо було благословення міськвикон-кому, майбутня вулиця Руз¬вельта стала винятком. Нову назву для неї затверджували постановою Ради Міністрів Української СРСР (далася взнаки «залізна завіса»). Вулиця Рузвельта була єдиною «тезкою» американських президентів в усьому Союзі. Залишилася такою і на пострадянському просторі…
До вулиці з особливою біографією – ставлення ялтинців особливе. На іменинах «рузвельтівки» усім містом гуляють. Цьогоріч для учасників свята влаштували цілу олімпіаду забав. Були і бої подушками (та такі, що пір’я стовпом стояло), і «хмільний» забіг офіціантів (хто швидше подолає дистанцію з бокалом пива, не розхлюпавши напою)…

У «Казці» народилася Марта — біла і пухнаста

З настанням весни в ялтинській «Казці» почався справжній бебі-бум. Першими працівників зоопарку порадували верблюди Гоша і Глаша. У них народилося біле верблюжатко. З іменем питань не виникло. Оскільки новонароджена самка з’явилася на світ на початку березня, її назвали Мартою — на честь першого весняного місяця.
«Ця пара верблюдів дає потомство не вперше, – розповів директор ялтинського зоопарку “Казка” Олег Зубков. – У неволі Гоша і Глаша стали батьками вчетверте. Однак лише вдруге Глаша народила білосніжне верблюденя». Окрім того, що Марта, як білосніжка, вона — єдина «донечка» у верблюжої пари. Досі у Гоші і Глаші народжувалися лише “сини”.
За словами Олега Зубкова, коли Марта стане дорослою, її масть зміниться на темно-коричневу. А зараз вона — біла і пухнаста.
Сафарі-парк «Тайган» (Білогорськ), який незабаром мають відкрити, поповнився трьома левенятами. Після народження їх забрали у батьків, перевезли в Ялту, де більш сприятливий клімат, і вигодовують з пляшечки. А сімейство південноамериканських лам з сафарі-парку привело на світ чорне, як смола, ламеня.