Донеччина

0
70

Звільнили горлівських бранців підземелля

Майже 12 годин провели під завалом четверо гірників шахти ім. Рум’янцева ДП «Артемвугілля» в Горлівці. В останній день січня о 9.30 стався раптовий обвал порід верхньої частини лави на горизонті 970—1090 метрів. У лаві в цей час працювали 11 шахтарів, семеро з них встигли вийти з небезпечної зони і піднялися на поверхню неушкодженими. Доля ще чотирьох гірників, які опинилися в кам’яному мішку, тривалий час була невідомою.
В рятувально-пошукових роботах взяли участь бійці п’яти відділень державної воєнізованої гірничо-рятувальної служби та кращі відбійники шахти, які пробивалися до замурованих колег відразу з двох боків. Згодом на-гора пішла перша обнадійлива звістка: з бранцями підземелля вдалося встановити зв’язок. Потерпілі зуміли повідомити, що всі живі та без серйозних травм.
Роботи не припинялися, і ввечері всіх гірників вивели з аварійної лави на вентиляційний штрек, де їх оглянув лікар реанімаційно-протишокової групи. А згодом вони виїхали на-гора, в обійми рідних та близьких. У міській лікарні звільнених з-під завалу шахтарів ще раз оглянули медики міської лікарні, а потім відпустили додому.
За розпорядженням генерального директора ДП «Артемвугілля», четверо гірників, які півдоби перебували в кам’яному мішку, отримали по два дні відгулів. Заохочені також і всі гірничорятувальники та вибійники, які взяли участь у підземних пошуково-рятувальних роботах.

9 лютого Мірча Луческу приєднається до «Шахтаря»

Керманич донецького «Шахтаря» Мірча Луческу збирається повернутися в команду на наступний день після повернення «Шахтаря» з іспанських зборів.
«Так, у мене все гаразд. Лишилося пройти контрольне обстеження – і можна їхати в Україну. Я б уже й на вулицю давно виходив, але в Бухаресті зараз лютий мороз – мінус 15, і лікарі забороняють мені залишати межі будинку, бояться переохолодження», – сказав Луческу.
Також Мірча Михайлович подякував всім представникам Shakhtar Family за велетенський сувій, який йому презентував Тимчасовий повірений у справах України в Румунії Віорел Котик.
«Мені дуже сподобалося. Оригінально! Я прочитав усі побажання. Коли повертатимуся в Донецьк, візьму сувій із собою – повішу в будинку», – розповів тренер.
Луческу прилетить у Донецьк 9 лютого і буде готувати команду до старту весняної частини чемпіонату.
Нагадаємо, що у 21-му турі, ігри якого пройдуть 2-4 березня, «Шахтар» прийматиме на своєму полі «Дніпро». Дата і час матчу будуть оголошені пізніше.