Миколаївщина

0
101

«Неслухняну» річку закували у бетон

13 серпня 2007-го року мешканці Нової Одеси, які проживають на вулиці Мельничній, зазнали великого лиха. За лічені хвилини їхні домівки залили потоки води. В цей день у місті випала тримісячна норма опадів, тож вода вмить переповнила балку Нешіна, поблизу якої розташовані будинки, і перетворила береги в справжню бурхливу мулисту річку. Добре, що обійшлося без жертв.
Причини виникнення надзвичайної ситуації пояснює заступник начальника управління капітального будівництва Миколаївської облдержадміністрації Павло Нуждов: «В цьому районі міста особливий рельєф місцевості, в результаті талі та зливові води потрапляли в русло балки Нешін, потім відповідно у Південний Буг. Стан балки був жахливий, все було завалено сміттям. В районі мосту пропускні споруди та труби були забиті і не давали можливості відвести великий потік води до Південного Бугу».
Подію в Новій Одесі визнали надзвичайною ситуацією на державному рівні. Тоді ж, у 2007 році, було розроблено проектно-кошторисну документацію на будівництво в цьому місці гідротехнічних споруд. Втім, протягом чотирьох років фінансування об’єкта здійснювалося в незначних обсягах. І тільки торік ухвалили рішення про повне завершення робіт із захисту території від підтоплення. Чотири мільйони гривень виділили з обласного фонду охорони навколишнього середовища. Нині побудовано 4,6 кілометра колекторів відкритого типу з відповідним берегоукріпленням та дренажем. Перенесені високовольтні лінії електропередач, на трьох ділянках перенесено газопровід високого тиску, побудовано три пішохідні містки і два транспортних переїзди. Тепер талі та зливові води в разі необхідності швидко вливатимуться до Південного Бугу, а значить трагедія 4-річної давнини не повториться.

Залишили без грошей і без даху

Очаківська міжрайонна прокуратура Миколаївської області порушила кримінальну справу за фактом зловживання посадовими особами Очаківської загальноосвітньої школи-інтернату службовим становищем під час продажу та придбання житла для неповнолітнього. Їхні дії спричинили тяжкі наслідки — хлопець позбувся права на житло.
Як зазначає Очаківський міжрайонний прокурор Ігор Боршуляк, до Очаківської загальноосвітньої школи-інтернату вступив на навчання Ярослав Ш., який залишився без батьківського піклування. Матір рішенням суду було позбавлено батьківських прав, а відомості про батька в актовий запис про народження внесено зі слів матері.
Рішенням виконкому Миколаївської міської ради за дитиною було закріплено житлову площу — частки в квартирі в місті Миколаєві. Однак посадові особи Очаківської ЗОШ-інтернату, щоб заволодіти коштами від продажу квартири Ш., від його імені придбали на його ім’я півбудинку в селі Трихатське Миколаївського району. Через кілька місяців директор школи-інтернату направила на ім’я голови виконкому Центрального району м. Миколаєва клопотання, щоб він дав згоду на продаж квартири Ш. та придбання на його ім’я домоволодіння в селі Трихатське.
Рішенням виконавчого комітету було надано дозвіл на продаж квартири у зв’язку із придбанням домоволодіння в селі. Квартиру неповнолітнього згідно з договором купівлі-продажу було продано втричі дорожче, ніж коштує будинок у селі. При цьому кошти від продажу квартири на рахунок хлопця не надійшли. А згідно з інформацією Миколаївської райдержадміністрації, придбаний для неповнолітнього будинок перебуває у зруйнованому стані.
Враховуючи, що в діях посадових осіб Очаківської ЗОШ-інтернату є ознаки злочину, передбаченого статтею Кримінального кодексу України «Зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки», Очаківський міжрайонний прокурор порушив кримінальну справу. Триває слідство.