Коронавірус повстав проти світу, світ повстає проти жорсткого карантину

0
24

У Вашингтоні біля будівлі конгресу зібралося більш ніж 2 тисячі чоловік. Демонстранти вимагали від влади одного: негайно скасувати всі карантинні обмеження, через які від початку березня, за офіційними даними уряду, втратили роботу 22 млн американців.

Президент США Дональд Трамп не відмовчався — пообіцяв послідовне скасування обмежень у Мічигані, Міннесоті та Вірджинії, інших штатах.

Незважаючи на заборону будь-яких масових зібрань, у Берліні минулої суботи на протест проти карантину вийшли, як поінформувала поліція, 300, за іншими відомостями — близько тисячі людей. Вимоги ті ж, що й у США: скасувати обмеження, запроваджені у зв’язку з пандемією COVID-19.

За даними федерального інституту Роберта Коха, який займається вивченням інфекційних захворювань та непереносних хвороб, станом на ранок неділі у Німеччині коронавірусом інфіковані понад 154 тисячі осіб, понад 5600 померли.

«Прорвало» і Україну! На Херсонщині обурені карантином сільгоспвиробники Олешківського та Голопристанського районів перекрили жвавий навіть у ці дні рух по найдовшому в Україні Антонівському автомобільному мосту через Дніпро біля обласного центру.

У близько двох сотень аграріїв степового краю (насправді таких у десятки разів більше) зрештою увірвався терпець, попри те, що в області знову запрацював один із найбільших в Україні гуртових овочевих ринків у Великих Копанях «Нежданий».

На відміну від американців чи німців, які вимагають припинити грубі порушення конституційних прав, селяни рішуче — допекло! — домагаються від чинних глави держави, уряду негайно відновити роботу всіх ринків у державі, адже селян спіткала велика біда: ранню городину, а також традиційні в цей час для українського Півдня полуниці, на вирощування яких люди витратили хто позичені, а хто власні останні копійки, нікуди збувати!

«Я вирощую огірки… Овочі псуються… Подивіться на мої руки! — каже Сергій Кручина. — Це ніякі не «тітушки»! Тут трудяги зібралися, люди, які всю зиму топили у теплицях. Огірок я в четвер здавав по 6 грн. У нас нема вибору! Нам сказали, така ціна, ми по цій ціні і здаємо. Ми кредити брали, а їх же треба віддавати! Ми вже мертвим заздримо…»

Молодий фермер В’ячеслав Скакун із села Рідна Україна, що у Голопристанському районі, емоційно висловлюючись, дістав зі старенького мікроавтобуса картонний, з-під бананів, ящик добірних, вирощених з мозоля, як-то кажуть, огірків і мов од серця відірвав — висипав на асфальт!

«А ви підіть у будь-який супермаркет і купіть оті, привезені з-за границі, й понесіть у лабораторію, — запропонував журналістам один із учасників акції. — І у нас купіть. І подивитеся, що ви їсте. Люди в місті, не купуйте ви ту хрєнь!..»

Котрийсь із учасників протесту через мегафон звертається до понадміру «накарантизованих» можновладців: «Ви там позвільняли голів податкової, митної служби. Так от давайте, розкажіть нам, як до нас товар із Туреччини, Албанії і так далі потрапляє? Хто перевіряє ті овочі, хто їх мацав і з яким коронавірусом?..»

Із учасниками акції біля Антонівського мосту поспілкувався заступник голови облдержадміністрації Вадим Чабан. Чиновник розповів аграріям про умови, за яких можливе відкриття продовольчих ринків, а також про пошук альтернативних шляхів гарантованого збуту. Сторони домовилися про зустріч ініціативної групи з представниками влади «для напрацювання альтернативних шляхів вирішення цього питання».

А тим часом речниця ГУ Нaцioнaльнoї пoлiцiї у Xepcoнcькiй oблacтi Teтяна Пшoнь, кoмeнтуючи нacлiдки aкцiї пpoтecту ciльгocптoвapoвиpoбникiв Xepcoнщини, зауважила: «Вci пopушeння зaфiкcoвaнo. Будe пpийнятo piшeння щoдo aдмiнicтpaтивнoї вiдпoвiдaльнocтi aбo ж кpимiнaльнoї. Нині дiї пpoтecтувaльникiв квaлiфiкують cлiдчi, i в пoдaльшoму будe нaдaнa пpaвoвa oцiнкa дiй гpoмaдян, якi opгaнiзувaли aкцiю i якi прибули нa неї».

…Поки людей «посадять», огірки і помідори вже перезріють. А хто за це відповідатиме?

Василь ПІДДУБНЯК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here