COVID-19: Україна і світ посилюють антикризові заходи

0
28

Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я  (ВООЗ) Тедрос Адханом Гебрейесус заявив про пандемію через поширення «китайського» коронавірусу Covid-2019.

«Ми прийшли до висновку, що ситуацію з COVID-19 можна охарактеризувати як пандемію», – заявив він у середу на пресконференції в Женеві. Він додав, що ВООЗ цілодобово оцінює ситуацію у світі у зв’язку з Covid-2019.

«І ми вкрай стурбовані як лякаючими темпами поширення вірусу, так і лякаючою бездіяльністю», – заявив Генеральний директор ВООЗ.

Гебрейесус попередив, що в найближчі дні та тижні числа тих, хто заразився “китайським” коронавірусом і тих, хто помер через викликані ним хвороби, продовжить збільшуватися. Також за прогнозами ВООЗ, продовжити зростати чисельність країн, охоплених спалахом захворювання.

Згідно з критеріями ВООЗ, пандемія – це поширення нового захворювання у світових масштабах, коли більшість людей не мають імунітету до нього. Приміром, пандемія грипу починається з появою нового штаму вірусу.

Уряд України затвердив першочергові заходи протидії епідемії коронавірусної інфекції в Україні. На засіданні Кабінету Міністрів 11 березня ухвалено рішення надати 100 млн грн на першочергову закупівлю засобів індивідуального захисту для поточних потреб міністерств, відомств та служб, а також для поповнення держрезерву. Одночасно — задля виконання цього рішення до 1 червня заборонити експорт товарів протиепідеміологічного призначення, щоб гарантувати забезпечення необхідними засобами захисту населення.

Кабміном запропоновано запровадження обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.

Також заплановано запровадження карантину в навчальних закладах терміном на три тижні.

Крім того, ухвалено рішення закупити інфрачервоне обладнання для проведення скринінгу на відстані в міжнародному аеропорті «Бориспіль».

Станом на 11 березня 2020 року в Україні підтверджено один випадок захворювання на коронавірус, і Центр громадського здоров’я України отримав 43 підозри про захворювання на коронавірус. Про це під час брифінгу повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко. За його словами, за вівторок в країні зафіксовано п’ять підозр на коронавірус. Два зразки вже доставлені в лабораторію Центру громадського здоров’я, ще три — очікують на дослідження. У всьому світі на 11 березня понад 119 тисяч осіб заразилися коронавірусом нового типу, 65 тисяч одужали, 4284 людини — загинули.

Тож не панікуймо, дотримуймося правил гігієни і сидимо на карантині. Головне — усім використати цей час із користю. 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here