Помста за незалежність

0
278

Як Росія руками українських реваншистів мстить Порошенкові за свою поразку

Щойно булава президента України перейшла від Петра Порошенка до Володимира Зеленського, як ситуація в українському політикумі стрімко змінилася. От тільки, всупереч сподіванням виборців, під загрозою виявилися не помилки чи корупційні дії, а навпаки — головні здобутки «старої» влади.

Наразі скидається на те, що найсприятливішим «вітер змін» став для тих політиків, яких Революція гідності змела з владних коридорів. Одним із найодіозніших представників цієї когорти є Андрій Портнов — заступник голови Адміністрації президента Януковича, автор сумнозвісних «диктаторських законів 16 січня» та ще багатьох подібних ініціатив. Щойно «пост­майданна» влада на Банковій змінилася, він повернувся в Україну. І, судячи з усього, почувається в «країні Зе» більш ніж упевнено.

Ще б пак, адже нинішня владна верхівка — це свої для нього люди. Головою АП, всупереч закону про люстрацію, Зеленський призначив Андрія Богдана — адвоката свого «бізнес-партнера» (а де-факто — головного вигодонабувача його президентства) олігарха Ігоря Коломойського. Свого часу Богдан був помічником нардепа Портнова на громадських засадах. А сам Портнов, як не приховує Коломойський в інтерв’ю «Українській правді», уже «років двадцять» допомагає йому «з деякими юридичними питаннями». Тож у тому, що дії колишнього правника Януковича збігаються з керуючою лінією Коломойського — Зеленського, сумніватися не випадає.

Одразу після повернення в Україну Портнов настрочив у Державне бюро розслідувань щонайменше чотири заяви про «злочини» Петра Порошенка. Зокрема, він звинувачує попереднього президента у «державній зраді, спробі захоплення державної влади, перевищенні влади і службових повноважень». З точки зору Портнова, «злочин» Порошенка полягає в тому, що він у листопаді 2018 року… наказав українським морякам пройти через Керченську протоку з українського порту Одеса в український порт Маріуполь. А після того, як на них відкрито напали і взяли у полон російські військові, оголосив воєнний стан.

Нагадаємо, саме за держзраду українська Феміда засудила Януковича, який після перемоги Майдану звернувся до президента РФ Володимира Путіна з проханням ввести війська на українську територію. Але напад Росії на Україну — це, з точки зору Портнова, не злочин. Зате дії, вжиті Порошенком задля захисту держави, — «зрада».

Ще один відомий «годованець» Партії регіонів, народний депутат Нестор Шуфрич, вимагає притягнути Порошенка до відповідальності за «рішення президента від 30 червня 2014 року вийти з режиму перемир’я, переговорного процесу і перейти до наступальної військової операції на Донбасі». Тобто за те, що не дозволив Путіну завоювати Україну.

І це лише початок. Як припускає адвокат Ігор Головань, таких повідомлень про «злочини» Порошенка буде ще багато. Хоча жодних юридичних наслідків вони мати не можуть. «Це юридичний тролінг, який не має на меті притягнення когось до кримінальної відповідальності, а лише створення певного інформаційного фону», — вважає юрист. І вуха якої держави за цим стирчать, здогадатися неважко. Адже критикуються передусім ті дії, які президент Порошенко вживав для захисту суверенітету й територіальної цілісності України.

Народний депутат від БПП, голова української делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи Володимир Ар’єв звертає увагу на те, чому перша заява Портнова про «державну зраду» стосувалася саме подій у Керченській протоці: «Саме в той час справа щодо військовополонених українських моряків розглядалася в Міжнародному суді з морського права у Гамбурзі. І подання Портнова повністю збігалося з позицією Росії в тому суді».

Очевидно, що реваншисти прагнуть знівелювати саме ті досягнення, які віддалили Україну від Москви. Уже були спроби скасувати щойно ухвалений Закон про мову. Відбуваються атаки на декомунізацію (екс-«регіонали» обіцяють «повернути вулицям і містам колишні назви»). А «православний олігарх» і нардеп Вадим Новинський, подейкують, готується вжити серйозних заходів, для того щоб Православна церква України втратила так важко здобутий томос про автокефалію.

Потужна атака чиниться на всі досягнення п’яти років президентства Порошенка. І передусім — на армію, мову та віру. Той же Портнов навіть не приховує своєї мети, відверто повідомляючи в інтерв’ю російській пресі: «Ми зробимо Порошенка настільки токсичним і «руконеподаваємим» у світі, що він розгубить залишки міжнародної підтримки. Мета — перетворити Блок Порошенка на нікчемну політсилу, щоб він не зміг перемогти на наступних парламентських виборах і не зміг впливати на суспільне життя й державну політику в нашій країні».

Виходить, саме Порошенко та його оновлена партія «Європейська солідарність» становить найбільшу загрозу для реваншистських планів проросійських сил, які діють з цілковитого схвалення Зеленського та його патрона Коломойського. Але йдеться не просто про дискредитацію екс-президента, який завдав такого болючого удару по імперських амбіціях Москви.

«Сьогодні Росія руками Портнова і Шуфрича намагається помститися не лише Порошенку, а й самій Україні, яка за цей час робила все, щоб стати сильною європейською державою, відновлювала свою незалежність, державність і обороноздатність», — переконаний Володимир Ар’єв. І закликає «патріотів, добровольців, волонтерів і всіх, хто захищав Україну, пильнувати, щоб їхні здобутки не виявилися марними».

Тим паче що Порошенко здаватися не збирається. І закликає всі демократичні сили об’єднатися довкола захисту демократичних проєвропейських досягнень останніх п’яти років.

«Наші опоненти сподівалися, що ми заляжемо на дно і не будемо їм заважати розвертати Україну зі шляху реформ та чинити реванш. Не дочекаєтесь. Ми нікуди не збираємося йти, ми залишаємось перемагати. Головне — захистити державу та курс реформ і продовжити курс до НАТО та ЄС», — наголошує п’ятий президент України.

Адже головне — не втратити державу.

Богдан ЛУК’ЯНЧУК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here