Чужої біди не буває

0
18
Чужої біди не буває

На Буковині, як і в інших постраждалих регіонах, після недавньої повені життя, вочевидь, не скоро повернеться у звичне русло.

«Внаслідок потужних злив у селі Розтоки Путильського району багато людей залишилося без житла і засобів до існування. Серед інших у найскрутнішому становищі опинилася працьовита патріотична родина Миколи Чолана. Просимо всіх небайдужих відгукнутися і посильно допомогти їй. Чужої біди не буває!» — подібних оголошень в Інтернеті дедалі більше…

Два дні тому в області ще залишались підтопленими 19 населених пунктів у п’яти районах — Новоселицькому, Вижницькому, Путильському, Кіцманському і Герцаївському. Ускладнене чи взагалі відсутнє автотранспортне сполучення із селами Довгопілля, Лустун, Конятин, Стебні Путильського району, в Кіцманському і Вижницькому проблеми із газопостачанням.

Триває толока в Ревному і Стрілецькому Куті неподалік Чернівців — селянам допомагають наводити лад рятувальники, прикордонники, десантники, патрульні поліцейські. Спільними зусиллями працівників ДСНС, басейнового Управління водних ресурсів і населення знову укріплені пошкоджені ділянки дамб у Банилові, Слободі-Банилові та Вижниці. Відновлене автомобільне сполучення із Путильським районом — тепер через Розтоки може проїхати транспорт вагою до семи тонн. Рятувальники продовжують відкачувати воду з підтоплених житлових будинків і господарських споруд, підвалів, криниць і присадибних ділянок. Санітарні служби обстежують джерела водопостачання і проводять їх дезінфекцію.

Наспіла допомога з Республіки Молдова — генератори різної потужності, бензопили, мотопомпи, спеціальна плівка для захисту дамб, мішки. «Частину удару стихії Буковина взяла на себе, — сказав, передаючи гуманітарний вантаж, начальник генерального інспекторату з надзвичайних ситуацій міністерства внутрішніх справ сусідньої держави генерал-майор Міхаіл Харабаджіу. — Розуміємо, з якими викликами зіткнулися ваші рятувальники, адже і в Молдові зараз складна ситуація — од великої Дністрової води можуть постраждати 29 сіл.

Замулений водозабір із Прута поки що не в змозі живити Чернівці (його відновлюватимуть не менш як місяць), тому вся надія на Дністровський. Але й він не в кращій формі — надто мутна вода, доводиться витрачати в рази більше реагентів для очищення.

Нині в Чернівцях знову чути розмови про необхідність спорудити дамбу, яка захистила б людей, котрі мешкають неподалік Прута, а також місцеві ринки від можливих майбутніх паводків. А втім, скаржиться мер Олексій Каспрук, частина депутатів міськради відмовляється навіть виділити землю вздовж річки для цього будівництва. Та й обійдеться ця споруда понад мільярд гривень, у міському бюджеті такі гроші не водяться. Он збитки од паводка вже перевищили сім мільйонів гривень, то міська рада змушена розраховувати на допомогу від уряду, позаяк резервний фонд місцевої скарбниці таку суму не потягне.

Михайло ЛЕВЧУК,
Чернівецька область

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here