Московський патріархат ніколи не був миротворцем в Україні

0
44

Російська православна церква (РПЦ), яка залежна від держави і використовується Кремлем, ніколи не відігравала миротворчої ролі у конфлікті на Сході України і поплатилася за це втратою Української церкви.
Про це йдеться у статті австрійського видання Der Standard.
«Московський патріархат ніколи не відігравав примирливої ролі в конфлікті в Україні. І втрата свого впливу в Україні є логічним наслідком», — підкреслюється у матеріалі Андре Балліна.
Зазначається, що нині християнський православний світ переживає найбільшу кризу після розколу 1000 років тому на православних та католиків. І причиною цього є відокремлення Української православної церкви від Москви — крок, який схвалює Вселенський патріархат, однак засуджує Московський.
Утім, у своїй невдачі та втраті Української церкви Російська православна церква має звинувачувати лише себе, зазначає автор.
«Це — розплата за те, що московські попи навколо Патріарха Кирила все більше примазувалися до політичного керівництва в Кремлі. Російська православна церква не є незалежною від держави, навіть навпаки: вона є державною церквою в Росії і безцеремонно отримувала від цього вигоду. Є інформація, згідно з якою Володимир Путін своє вторгнення в Україну обговорював із Кирилом», — ідеться у статті.
«Як ідеться у Старому заповіті, хто сіє вітер — той пожне бурю», — підсумовує автор.