З Днем Незалежності, дорогі співвітчизники!

0
57

24 серпня ми відзначаємо 27-му річницю Незалежності України. У вимірі історії цивілізації  чверть століття – це небагато, однак для нас із вами – це дуже значуща дата.
Наші нащадки, читаючи підручники історії, пишатимуться  багатьма нашими сучасниками – науковцями, письменниками, спортсменами, волонтерами, військовими, усіма тими, хто боронив Україну та захистив демократичні цінності в двох революціях – 2004 та 2013 років, допоміг Україні вистояти, стати пізнаванною в світі.
До загрозливих обставин існування України додалася війна, підступно розв’язана Кремлем  у 2014 році. Фактична окупація Росією восьми відсотків території України призвела до багатотисячних людських втрат, економічних, культурних та екологічних збитків. Майже два мільйони переселенців з Донбасу та Криму втратили малу батьківщину, житло, місце навчання або роботи. Серед них більше 200 тисяч дітей!
Однак саме російська війна проти  України стала тим чинником, який виявив як позитивні зміни в українському суспільстві за часи незалежності, так і негативні, слабкі сторони нинішньої української влади.
27 років – це той вік, коли втрачаються ілюзії і приходить перший, інколи гіркий, життєвий досвід.
З Днем Незалежності, дорогі співвітчизники!
Нехай Господь береже Україну, а мир  та добробут панують кожній оселі. Разом ми в силах змінити все!

Оксана МОМЧИЛОВА,
«Українське Слово»