Усе під контролем

0
36

Унеділю в Києві відбувся «Марш рівності». Існують різні думки щодо того, чи є моральні підстави дозволяти подібний захід у центрі столиці. Адже відомо, що переважна більшість населення країни вкрай негативно ставиться до його організаторів — представників так званих секс-меншин. Утім, зараз не про це.
Нинішній марш запам’ятається багатьом передовсім безпрецедентно жорсткими діями поліції щодо його противників, які отримали дозвіл на проведення цього дня біля пам’ятника Михайлу Грушевському молебню на захист сімейних цінностей. Можливо, його учасники і намагалися б перешкоджати проведенню «Маршу рівності». У такому разі поліція мала б розвести ці дві непримиренні сторони. Але останній ще й не розпочався, а правоохоронці вже почали справжні бойові дії: велика кількість поліцейських при повній амуніції взяла противників маршу в оточення, а потім змусила їх виходити з нього через так званий живий коридор. При цьому (це зафіксовано на відео) людей штовхали, били. Тим, хто обурювався, заламували (а декому і зв’язували) руки, примушували лягати обличчям до землі. Прикметно, що усю цю спецоперацію правоохоронці знімали з висоти пташиного польоту на відеокамеру. Картинка, яку оприлюднили спочатку у соцмережі, а потім показали і деякі телеканали, вийшла дуже чітка і більш ніш промовиста: не сумнівайтеся, громадяни, усе під контролем. Поліція готова чітко, швидко, злагоджено впоратися із будь-яким протестом. І не важливо, що він може бути абсолютно законний. Накажуть — виконаємо.
А що ж «Марш рівності»? Відбувся весело і без ексцесів. Інакше й бути не могло: безпеку та спокій кожного його учасника оберігав «особистий» правоохоронець, бо перших і других була однакова кількість. Фермерам, які потерпають од рейдерів, такий захист і не снився…
Руслана ЗІНЧЕНКО