ЗВЕРНЕННЯ СВЯТІЙШОГО ПАТРІАРХА ФІЛАРЕТА З ПРИВОДУ ВІЙСЬКОВИХ ДІЙ У ГРУЗІЇ

0
69
34_patriarkh2_267Дорогі брати і сестри!

Болем в наших серцях відгукнулися повідомлення про військові дії на території Грузії. Конфлікт, який тлів багато років, переріс у повномасштабну війну. І як під час кожної війни, найбільше від її наслідків потерпає мирне населення. Болем пройняте наше серце ще й від того, що зі зброєю в руках протистоять один одному громадяни сусідніх держав, вірні однієї Православної Христової Церкви.

Не завдання Церкви давати політичні оцінки – для цього є держава, є міжнародне співтовариство. Але наш християнський моральний обов’язок – закликати до повного і безумовного припинення бойових дій. Війська мають зупинитися. Конфліктні питання потрібно розв’язувати за допомогою дипломатії, а не військової сили, бо насилля породжує насилля, а всі, хто беруть меч, для того, щоб чинити зло – самі відчують силу меча суду Божого. Так говорить Христос.

Ми закликаємо Боже благословення на миротворчі зусилля нашого Президента Віктора Ющенка, керівників та представників інших держав, спрямовані на припинення вогню та досягнення миру у всій Грузії. Згідно слів Спасителя, той, хто бажає миру, сином Божим назветься.

У попередньому столітті народи землі пережили дві світових війни та безліч місцевих військових конфліктів. Озброєне протистояння двох ідеологічних систем ледь не призвело до ядерної катастрофи та знищення життя на Землі. Перед обличчям такої небезпеки міжнародне співтовариство створило кілька організацій, таких як ООН та ОБСЄ, покликаних розв’язувати за столом переговорів існуючі між державами суперечки. Було вироблено кілька ключових правил співіснування держав, серед яких – недоторканість державного суверенітету і територіальної цілісності країн.

Порушення цих основних правил міжнародних відносин, одностороннє втручання у внутрішні справи та застосування військової сили проти суверенних держав, не підкріплені жодним міжнародним мандатом, ставлять під загрозу всю систему міжнародних відносин. В таких умовах жодна країна, в тому числі й Україна, не може почуватися у безпеці. Якщо міжнародне співтовариство не дасть повну і об’єктивну оцінку фактам одностороннього порушення правил співіснування держав, не вживе всіх заходів для недопущення подібного у майбутньому – завтра війна може прийти і до нашого дому. Ми молимося Господу, щоб Він відвернув від нас це лихо.

Ми молимо Господа, щоб Він врозумив правителів і воїнів, які мають припинити братовбивство. Ми звертаємося до Бога з молитвою про упокоєння душ всіх загиблих у цій війні. Ми підносимо свої молитви про полегшення страждань мирних людей всіх національностей, які потерпають від війни у Цхінвальському регіоні та в інших місцях Грузії. Я благословляю звершувати молитви за це у всіх храмах Київського Патріархату. Від імені нашої Церкви я звертаюся до керівників інших конфесій України долучитися до молитви про мир у всій Грузії, про полегшення страждань її жителів та упокоєння загиблих.

+ФІЛАРЕТ,
Патріарх Київський і всієї Руси-України

***

У Володимирському кафедральному соборі (Київ, бульвар Шевченка, 20) Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, після звершення святкової Божественної літургії, відправив молебень про мир у Грузії.

Сторінку підготувала Марічка ДОБРОВОЛЯ